Poradna – Nika vám poradí


 

Máte nějaký dotaz?

Je něco, co vás trápí, nebo zajímá?

Stydíte se zeptat na něco nahlas?

Napište nám a Nika vám odpoví.
 
Starší dotazy z poradny.

155 Dotazy

 1. terka napsal:

  ahoj niko,mám problém.Kamarádky mi říkají že jsem zamilovaná do jednoho kluka,ale já to popírám.Sama nevím jestli se i líbí,ale kdykoli se na mě jenom usměje,tak jsem trochu nervní a mám jakoby knedlík v krku..Už jsem mu i psala v té době co se mi opravdu líbil,jenže on to pak zjistil.Od té doby mě nesnáší.Takže mám v podstatě dvě otázky.Je tu možnost že jsem se znova zamilovala,a jak mu mám naznačit že by jsem s ním chtěla být minimálně kamarádka.Děkuju předem za odpověĎ.

  • Nika napsal:

   Ahoj Terko,

   zamilovaný člověk na toho druhého myslí každou volnou chvíli. Občas se přistihne, že se jen tak bez důvodu usmív, cítí při pomyšlení na něj takový neklid v břiše atd. Pokud to nemáš, řekla bych, že spíše jen toužíš po jeho pozornosti, kterou ti odepřel. Jinak bych se mu nějak zvlášť „nevtírala“, maximálně bych ho zdravila a případně na nějaké akci bych se s ním zkusila dát do řeči. Mluvit můžete třeba o tom, proč si myslíš, že tě nesnáší… :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

 2. Johy napsal:

  Ahoj Niko, štastný nový rok. Mám na tebe dotaz. V lednu na plese bych chtěla oslovit kluka, se kterým jsem v životě nemluvila, který se mi prostě hodně líbí. Jen vůbec nevím, jak na to. Co mám dělat… Bude mi hrozně trapný už jen za ním přijít a co mám pak říct? Kamarádka říká, že ho mám na něco pozvat, ale není mi 18, tak aby to pak nedopadlo, že mi to neprodaj. A spoléhat se, že to v tom případě zaplatí on, mi přijde dost riskantní. Takže už si vymejšlím scénář, co všecho říkat, a jak vůbec začít… nepomohla bys mi prosím, jak se k tomu mám vůbec dokopat, jak ho oslovit (napadla mě např věta: ,,mohla bych s tebou na chvilku mluvit? “, a co pak říkat? Děkuju moc.

  • Nika napsal:

   Ahoj Johy,

   děkuji, tobě také vše nejlepší do nového roku! No, upřímně, asi bych nezačínala zrovna slovy: „Mohla bych s tebou chvíli mluvit?“ Hrozí totiž, že ti řekne ne nebo že ti řekne, že to máš říct hned (třeba před ostatními u stolu) apod. Navíc jak píšeš, pak je otázkou, co vůbec říct, aby to nebylo trapné. Napadá mě vyzvat ho k tanci. Na plese se tancuje, a tak na tom není nic divného ani trapného. Chce to hlavně odvahu. Během tance se můžete seznámit, kdo jste, odkud ho znáš, taky můžeš muvit o plesích, jak často tam chodíte, jakou muziku posloucháte, nakonec ho můžeš pozvat na bar. Ty si můžeš dát nealko a on se holt bude muset legitimovat, ale můžeš nabídnout, že to zaplatíš. Prolomí to ledy. Nebo za ním zajdi, až bude na baru, pozdrav ho, zeptej se třeba, co pije, jestli je to dobré, jestli si s tebou třeba nepůjde tancovat. Pokud kouří, nabídni mu, zda ho můžeš jít doprovodit, že potřebuješ na chvíli na vzduch…

   Hodně štěstí! :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

   • Johy napsal:

    Ahoj, moc děkuji, hned se cítím jistější. Až bude ta chvíle, tak si na tvou odpověd rozhodně vzpomenu a v duchu ti budu děkovat! :) jen je tu jedna věc, bohužel. Já nejsem žádnej dobrej tanečník, narovinu prostě tancovat neumím, a když tancuju, nebo blbnem s kamarádkama na parketě, cítím se nepříjemně, i na plese. Myslíš, že to bude hodně vadit? Nebo to radši vůbec nezkoušet? A napadla mě ještě jedna otázka, na kterou jsem předtím zapomněla. Nemohla bych mu říct o číslo? Nebude to od holky takový zvláštní? A asi není dobré jen tak k němu přijít a říct: ,,ahoj, nedal bys mi tvoje číslo?” ,že ne?

    • Nika napsal:

     Ahoj Johy,

     pokud nejsi dobrý tanečník, neboj, bude tam více takových expertů. :-) Konverzaci můžeš díky tomu začít tak, že mu řekneš, že dobře tančí a jestli by ti neukázal jak na to. O číslo bych mu spíše řekla, až když budete spolu nějakou dobu mluvit. Můžeš nabídnout, jestli by s tebou někam nezašel, a pokud řekne ano, řekni si o něj.
     Neber mě prosím ale doslova, nejsem vševěd. Dej na intuici! :-)

     Páčko, tvoje frendka Nika

 3. Terka napsal:

  Promiň, tam jsem zapomněla napsat, že jsem pul oku měla ty výtoky docela silné a každý den ale byly jen bílé nebo nažloutlé ateď jsou hnědé. Děkuju

 4. Terka napsal:

  Ahoj Niko,
  je mi 13 a poslední dva dny mám brutální změny nálad a bolest v podbříšku a doteď asi půl roku a teď před dvěma dny jsem dostala nějaký tmavě hnědý výtok a já se bojím, co to je. Asi příznak té menstruace, ale nemůže to být nějaká infekce?

  • Nika napsal:

   Ahoj Terko,

   řekla bych, že se nejedná o infekci, ale že se jsou to prvotní příznaky menstruace. Připrav se na to, že menstruace se může každým týdnem objevit. Pokud by se to zhoršovalo, měla jsi horší bolesti nebo ses necítila dobře, doporučuji návštěvu lékaře, aby vyloučil případné onemocnění. Samozřejmě se také svěř rodičům, ti ti pomohou a poradí mnohem lépe než já, protože tě znají.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 5. Kristyna napsal:

  Ahoj chtěla bych se zeptat
  Na Facebooku jsem se seznámila s jedním klukem který je o 7 let starší to není takový problém jde o to ze jsme se v realitě ještě neviděli a i když jsem ho na živo neviděla jen na fotkách tak se mi začíná strašne líbit. Jsem s toho celkem vedle protoze na něj furt myslím dokonce se mi o něm zdál i sen jenže ten sen se mi zdá už týden a je furt stejný. Když si sním pisu mam takoví divný pocit v břiše. Jsem celkem kvůli tomu smutna protoze nevím jestli mu to říct a nebo ne ůbec nevím co delat. Oba dva by jsme se chtěli poznat i osobně ale možnost bude az v lete tak nevím jestli nemám počkat do léta.
  Jenže s kámoškou co jsme se bavili tak si myslí že jsem se do něj zamilovala vůbec nevím jestli mu to říct a nebo ne
  A nebo jak zjistit jestli se mu líbim taky
  Dekuju za odpověď a za radu

  • Nika napsal:

   Ahoj Kristýno,

   tvoje kamarádka má pravdu, vypadá to, že ses zamilovala. Pokud by to jen trochu šlo, zkuste se vidět dříve než v létě. Někdy to bývá tak, že když si spolu lidi píší, je to láska jako trám, ale jakmile se uvidí, zjistí, že to není úplně ono. Někdy se vzájemně nelíbí, jindy mezi nimi nefunguje chemie a někdy si jen nerozumí. Čím dříve se uvidíte, tím dříve budeš mít jasno, jak na tom jste. Osobně navíc nejlépe zjistíš, zda se mu také líbíš. Než se uvidíte, pokraujte v psaní si, anebo si zavolejte, blíže se poznáte a třeba z jeho projevu poznáš, jestli k tobě něco cítí.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 6. Sandra napsal:

  Ahoj, to jsem zase já…. To jak jsem psala, že si kamarádka myslí, že se pře ze mně chce k ní dostat, bylo mířeno na sestřenku. Jakože se mě pořád ptal, jak se má, jak se jí daří na střední (je tam první rok) atd… Taky jsem se té sestřenice dneska ptala, co by dělala, kdyby se k ní chtěl vrátit. Řekla, že neví, že jí dost zklamal, ale že ho pořád miluje. Tak nevím, podle mě chce prostě zpátky jí a myslím, že kdybych se o něco pokusila já, tak by se sestřenka naštvala.
  doufám, že je to srozumitelný…:)

  • Nika napsal:

   Ahoj Sandro,

   jee, tak to jsem to popletla. Teď už se v tom orientuji. Je dobře, že sis s ní promluvila. Asi je rozumné, přestat se na něj soustředit (ať je sebehezčí) a nechat jim volný prostor. Dokud si oni dva vztah neujasní, nefungovalo by to. Tak zkus myšlenky na něj zaplašit a podpoř sestřenku. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

 7. Sandra napsal:

  Ahoj Niko,
  Mám hrozný problém, líbí se mi bývalý kluk mé sestřenice. Byli spolu přes dva roky a byli spolu opravdu šťastný, jenže on jí pak podvedl. Ona se s ním rozešla a byla z toho dost špatná, řekla mi, že už ho v životě nechce vidět. Já pak přestoupila na jinou školu, shodou okolností, kousek od té jeho. (chodí na střední) Vídávám ho docela často. No a jednou mě a mou kamarádku pozval s jeho pár kámoši na pizzu. Byl fakt pozorný a dost se mě vyptával na sestřenku. Když jsem jí to potom vyprávěla, měla neutrální výraz a řekla mi jen, ať si dávám pozor, abych pak nebyla zklamaná. Mám strach, že když bych s ním něco měla, naštvala by se. Když on je fakt hrozně pěkný!!!
  Ale ještě jedna věc, kamarádka si myslí, že se jen snaží pře ze mně k ní zase dostat, proto se mě pořád na ní vyptával. Jak se má, jestli vím jak se jí daří na škole a jestli nevím, jestli někoho má. Nevím co si o tom mám myslet.

  • Nika napsal:

   Ahoj Sandro,

   poradila bych ti, aby sis na něj dávala pozor. Hezcí kluci v sobě mají obrovské kouzlo, ale často to bývají pěkní svůdníci. Začni tím, že si se sestřenkou promluvíš, zda by jí vadilo, kdyby sis s ním začala a dobře si rozmysli, jak se zachováš, když ti řekne, že ano. Pak bych si s ním domluvila schůzku. Nebo bych to navlíkla nějak tak, abyste spolu byli sami. Podle toho, jak by se k tobě v soukromí choval, by se vidělo, zda se mu líbíš nebo zda by radši byl s tvou kamarádkou.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 8. Pavlína napsal:

  Dobrý den, je mi 17 memu přítelovi taky jsme spolu pres rok. Pred pul rokem se stala takova vec on mel firemni večírek (raut) a ptal se me zda se muze zucastnit ptala jsem se zda tam pujdou nejake jeho kolegyně odpovedel mi ze ne, ze jim bude minimalne nad 30 let. Tak jsem rekla at jde.. O dva dny později mi zdelil ze se ten vecer opil a ze se líbal s jinou dívkou ze kdyz byl opili ze ji prosil jestli muze k ni jit spat a tak.. Ctyri mesice jsem mu vse vyčítala prestal se kvuli me bavit i s(určitými) holkami, po 4 mesicich jsem rekla ze mu odpoustim.. Uběhlo uz pul roku a ja stale mam v hlave myslenku jak to mohlo probíhat, a stale se trápím, nemohu se s tim smířit co mam delat?

  • Nika napsal:

   Ahoj Pavlíno,

   mrzí mě, že se trápíš. Zkus se na to podívat pozitivně. Je od něj fér, že se ti přiznal a bylo to v opilosti. To ho samozřejmě neomlouvá, ale lze to chápat jako polehčující okolnost. Navíc se na to podívej tak, že i když ujel, vrátil se k tobě a je i nadále s tebou. Tím se ho nezastávám, jen ti nabízím, jak na to můžeš nahlížet, aby ses s tím vyrovnala. Máš možnost zapomenout na to, nemyslet na to a důvěřovat. Nebo si s ním o tom můžeš otevřeně promluvit, což asi nebude to tak dlouhé době příjemné, ale komunikovat je důležité. (Klidně zkuste vyhledat odbornou poradnu.) Další možností je rozchod. Pokud to v sobě nemůžeš překousnout a víš, že mu to nebudeš schopně nikdy odpustit, zvaž, zda má takový vztah v budoucnu šanci.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 9. Péťa napsal:

  Ahoj Niko. Potřebovala bych radu. Dnes ve škole se mi stala taková trapná situace (u mé nic neobvyklého:D), ale tentokrát je to teda docela dost trapný. Totiž, nám se s kamarádkou líbí na škole jeden kluk, a dneska jsme šly dolů po schodech, kde bylo dost lidí na odpočívadle pŕed jídelnou. On tam stál se spolužákama. A já úplně ztratila hlavu, a když jsme procházely s kamarádkou okolo něj, tak jsem jí řekla: ,,A hele tady je Filip“. No, nebudu ti asi muset říkat, že jsem si potom uvědomila, co jsem to vlastně řekla a že jsem pak radši rychle seběhla dolů a sedla si do kouta.. Nic z toho nebylo, lidi okolo to buď neslyšeli, nebo prostě nereagovali. Ale tady jde o, že jsem to řekla, když jsem okolo něj prošla! Co když to slyšel? Co mám dělat, až příště půjde? 😀 řekla jsem si, že se mu teď radši budu chvíli asi vyhýbat. A taky mě štve, že jsem ho dost možná ztrapnila před spolužáky..

  • Nika napsal:

   Ahoj Péťo,

   buď v klidu, v podstatě se nic nestalo. Vsadím se, že kdyby tě někdo slyšel a bylo by to tak trapné, jako ti to přijde, hned by se ozvali. Buď by se smáli, nebo by zareagovali třeba nějakým úšklebkem. Když ale nebyla žádná reakce, nikdo to beztak neslyšel. Navíc jsi ho vůbec neztrapnila. Kdyby to přece jen někdo slyšel, naopak by to pro něj bylo fajn, protože to znamená, že se o něj zajímají holky, což je plus pro každého kluka. Rozhodně se mu nevyhýbej, to by mohlo působit trapně. Buď nad věcí a když se budete míjet, klidně se na něj usměj a pozdrav.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 10. Péťa napsal:

  Ahoj, jak se zbavit pocitu méněcennosti? :-(

  • Nika napsal:

   Ahoj Péťo,

   nikdo není méněcenný! Každý na světě je jiný a každý má právo být jiný. Buď sama sebou a věř si. Když ti někdo něco ošklivého řekne, nauč se nad to povznést a myslet si své. Každý umí něco jiného. To že například neumí matematiku, neznamená, že je k ničemu, třeba naopak vyniká v jazycích nebo umí jednat s lidmi. Důležité je mít se ráda. Tak do toho! :-)

   Páčko tvoje frendka Nika

 11. Martina napsal:

  Ahoj Niko. Chtěla bych se tě na něco zeptat. Hrozně moc se mi líbí jeden kluk. Chtěla bych, aby si to uvědomil, zatím nemám odvahu ho oslovit. Kamarádka říká, že nejprve na něj musím koukat, aby si to vyložil, jako že se mi líbí. Jenže, jakmile on jde, já se na něj nedokážu podívat. Asi si budeš myslet, jak je to divný, když obvykle toho kdo se nám líbí, pozorujeme neustále.. Ani já sama nevím proč. Prostě vidím, že jde a ne. Nemám odvahu, nebo to nedokážu, já nevím. Už se mi to párkrát povedlo, ale chtělo by to víc. Přitom se mi líbí ještě další dva a na ty kouká úplně jak na obrázek. (líbí se mi míň!!) . A můj dotaz je, nevíš jak to mám udélat? Já potŕebuji pár dobrých rad. A taky, nevíš proč mi to nejde? Nejsem nějaká divná? Měla bych na něj koukat pořád jako na obrázek, ale vždy.0, když jde, já začnu být lehce nervózní, a koukám se do země. Pomoz mi prosím s tím!!! Moc moc moc dékuju, jsi záchrana. Vím, že tady si ze mě legraci dělat nebudeš.

  • Nika napsal:

   Ahoj Martino,

   to, o čem píšeš, je úplně normální. Nejsi první ani poslední, kdo se stydí. Tvoje kamarádka má pravdu. Když po něm budeš koukat a když se na sebe podíváte a ty se usměješ, on pochopí, že se ti líbí. Ještě je tu ale možnost, že si s mím začneš psát. Třeba přes nějaký chat. Tak se můžete poznat, a když se blíže seznámíte, nemuselo by ti dělat takové potíže se na něj koukat. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

   • Martina napsal:

    Děkuji za odpoveď Niko:) kontakt by byl super, ale on nepřijímá žádosti na žádné sociální síti. Ani ode mě, ani od kamarádky:(. Tak zatí to zkusím. A ještě prosím, nemáš nějaký tip, jak se pŕestat stydět a prostě se kouknout a vydržet se mu chvíli dívat do očí? Jsem jaksi neschopná:(. Vážně moc děkuji.

    • Nika napsal:

     Ahoj Marti,

     rádo se stalo. :-) Co se stydlivosti týče, zkus trénovat. Trénuj oční kontakt s kamarádkou, pak rozšiř okruh třeba na spolužáky. Nebo se lidem koukej do očí na ulici. Když okolo tebe někdo půjde, dívej se na něj a až se na tebe podívá, neuhýbej a usměj se. Chce to jen odvahu a trénink, věř mi. Hlavní je se nebát, nikdo ti hlavu neukousne. No a kdyby ti někdo třeba řekl: „Co koukáš?“, nezalekni se a řekni mu: „Mám oči, tak co bych nekoukala.“ A je to.

     Budu ti držet palce.

     Páčko, tvoje frendka Nika

     • Martina napsal:

      Ahoj, napadla mě ještě jedna otázka. Ty máš totiž hrozně dobré rady. No, prostě jsem si řekla, že bych ho měla oslovit. Vím, říkala jsem, že nemám odvahu, ale on je maturant a za pět měsíců odejde a zbyde jen smutek. Akorát problém je ten, že to pro mě bude hroznej problém. on je takovej ten drsnější typ, má hodně kamarádů, a já nevím jak by se mi naskytla možnost mu to říct o samotě. Hlavně mi to přijde divný, když jsem s ním mluvila asi jednou (teda to mluvil on, a dal mi kompliment, a vlastně od té doby se o něj zajímám…)a taky co mu mám vlastně říct? Jak mu to mám říct? Rozhodně to chci ale zkusit, jelikož jsem zakoukaná a hlavně pohledy( i když už mi to jde líp) by nemusely stačit, protože on je takovej, ehmm že moc nevnímá okolí 😀 a hlavně mě děsí těch 5 měsíců, to je hrozně málo..děkuji moc

     • Nika napsal:

      Ahoj Marti,

      díky, že se na mě zase obracíš. Za prvé příliš se neupínej na to, co bude za pět měsíců. Zbytečně řešíš něco, co může být úplně jinak. Jedna z možností je, že kdybyste spolu začli chodit, za pět měsíců se nemusí nic změnit. On začne pracovat nebo chodit na jinou školu, ale ve vztahu se nemusí nic změnit. Další možností je, že vám vztah nevyjde. (Nemusíte si rozumět, zakoukáš se do jiného apod.) Dej tomu čas, život to nějak vyřeší. Pokud nereaguje, zapátrej v paměti, jak začal váš předchozí rozhovor (respektive jeho monolog) a zkus situaci navodit znovu. Nebo seber odvahu, běž za ním a zkus s ním promluvit. Pokud jsi o něm třeba slyšela, že umí nějaký sport, začít můžeš třeba tak, že se zeptáš, jestli nebude mít nějaký zápas nebo jestli by ti nevysvětlil, jaká jsou pravidla a tak. Nebo to můžeš navlíknout tak, že si děláš průzkum, co se dá po maturitě dělat a zajímá tě, jak se rozhodl on. Třeba půjde na nějaký den otevřených dveří na VŠ, v tom případě mu nabídni, jestli bys nemohla jít s ním.

      Budu držet palce!

      Páčko, tvoje frendka Nika

 12. Trisha napsal:

  Ahoj niko,teďka jsem se skamarádila z holkama z naší třídy a chtěli by jsme nějak stvrdit přátelství,nevíš jak by jsme to mohli udělat tak aby to nebolelo?(btw omlouvám se za chyby)
  Trisha

  • Nika napsal:

   Ahoj Trisho,

   mám radost, že jste se spřátelily. Rozhodně bych nedoporučovala stvrdit vaše přátelství po indiánsku, tedy krví. To může být velmi nebezpečné. Můžete si koupit náramky a vzájemně si je na počet přátelství darovat. Můžete něco společného zakopat. Můžete třeba společně spálit dubovou kůru. Představivosti se meze nekladou.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 13. neznámá napsal:

  ahoj niko,odkolika se dela sex me je 15

 14. Sabii napsal:

  Ahoj Niko,
  Líbí se mi jeden kluk,ve škole jsme se vídali každý den a teď se vídáme jen občas…Když jsem byla u jeho tety tak po mě koukal a já zas po něm,a když se uvídíme tak po sobě koukáme…Mám pocit jakoby byl do mě zamilovaný…Ale nevím…Proto si nechám poradit od tebe…

  Díky Niko

  Sabii

  • Nika napsal:

   Ahoj Sabii,

   dej na své instinkty a převezmi iniciativu. Možná je to stydlín a neví, jak tě oslovit. Až se příště uvidíte, oslov ho. Jakkoli, řekni mu cokoli. Uvidíš, jestli se rozjede komunikace. Nebo ho klidně hned pozvi na rande…

   Budu držet palce, ať to dopadne dobře.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 15. terka napsal:

  ahoj niko,tohle léto jsem byla na táboře a tam jsem potkala jednoho kluka. Je strašnej děvkař a já mu naletěla. příští rok jedu na ten samej tábor a chci se tě zeptat jestli mu mám dát ještě šanci??

  • Nika napsal:

   Ahoj Terko,

   to samozřejmě záleží na tobě. Ale upřímně řečeno, pokud do něj nejsi zamilovaná a jemu na tobě nezáleží, moc nerozumím, proč byste si měli dávat druhou šanci. Rok je ale dlouhá doba, tak uvidíš, jak to budeš cítit pak. Třeba se objeví ještě někdo jiný. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

 16. Eliška napsal:

  Ahoj. Potřebuju se zeptat. Snad poradíte. Neexistuje nějaký ověřený způsob jak kluka pozvat nenápadně na první rande? Díky moc za odpovědi. Hrozně se před ním stydím, ještě podotknu, že je o rok starší a chodí do třídy výš. <3

  • Nika napsal:

   Ahoj Eliško,

   úplně nenápadně bych to nedělala. Nemusel by totiž pochopit, že bys s ním někam chtěla jít. Nehledej v tom žádnou vědu. Prostě se ho zeptej, jestli by s tebou někam nešel posedět. Nebo pokud se stydíš říct mu to takhle narovinu, můžeš vymyslet něco jiného. Třeba pokud je u vás v okolí nějaká akce, co takhle mu nabídnout, jestli by s tebou šel, že jsi byla domluvena s kamoši, ale nikdo z nich nakonec nemůže. No a že bys tam ráda šla, ale ne sama…

   Chce to odvahu, uvidíš ale, že když to vyjde, stojí to za to. :-)

   Budu držet palce.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 17. Nikola napsal:

  Ahoj,
  Hrozně se mi líbí jeden kluk. Dřív ve škole jsem ho vídávala, ale nijak moc mě nezajímal. Pak jsme jeli se školou na expedici a on se mě poslední večer zeptal na jméno, když jsem mu ho řekla, tak mi řekl, že jsem hezká. Hrozně mě to potěšilo, a hned jsem si ho začla víc všímat no a teď se mi líbí hodně. Chodíme do stejné školy, on jen o třídu výš. Jenže od té doby nic.. a hlavně ho pořád vídám s jednou holkou, která je zadaná, ale oni se spola baví pořád a hrozně často. Já mám prostě strach, že spolu něco budou mít! Kamarádka říká, že jsou jen kamarádi podle ní, ale já jsem asi fakt paranoidní a hrozně se bojím, že je jednou spolu uvidím. Nechci mít ten strašnej pocit žárlivosti. Nevíš, jak se tím tak nezabývat a hlavně co dělat, aby si mě zase všimnul?

  • Nika napsal:

   Ahoj Nikolo,

   nežárli, vždyť vlastně ani nemáš nač, když spolu ještě ani nekamarádíte. Navíc, pokud víš, že ta holka, má kluka, opravdu nejspíše budou jen kamarádi. Co kdyby sis od něj něco půjčila (učebnici, nebo sešit) a pak ho za zapůjčení pozvala na zmrzku nebo na drink? Nebo si k němu přisedni na obědě a dej se do řeči. Nebo se k němu přidej cestou ze školy. Navázat kontakt určitě nebude nijak těžké, chce to jen trochu odvahy. Fakt!
   Pokud ho ale chceš přestat řešit, řešení je jednoduché. Až ho potkáš, nekoukej na něj jako na svatý obrázek a buď nad věcí. Co bylo, to bylo. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

 18. knihomolka123 napsal:

  Ahoj, mám problém a byla bych ráda za odpověď . Zamilovala jsem se do kluka se kterým jsem v životě nemluvila . Vídám ho každý den ve škole . Jezdíme vždy čirou náhodou na stejné společenské třídní a školské akce (je z jiné třídy) .
  Po dlouhém rozmýšlení jsem se mu odhodlala napsat . Jak se má … Odpověděl hned a optal se i na mě- tím ale skončila celá naše konverzace .
  Fajn ,odhodlala jsem se napsat po dalších třech hodinách a optat se ho na školu.
  Jenže odpověď zůstala doeučená a nepřečtená až doteď (2 dny ).
  Teď to beru jako ztrapnění a prakticky nevím co dál .
  Děkuji za odpověď . Simča 16let

  • Nika napsal:

   Ahoj Simčo,

   vím, jak se teď cítíš. Neboj se, neztrapnila ses! Důvodů, proč se neozval, může být hned několik. Nemusel tu zprávu vůbec dostat (zatoulala se), nemusel si ji všimnout, nebyl do teď u pc, neví, co by ti měl odepsat. Ať je to jak chce, trapas to není. Hoď to za hlavu a až se příště uvidíte, nahlas ho pozdrav a usměj se. Až to půjde, dej se s ním do řeči. Není nad osobní kontakt. Když na sebe upozorníš, všimne si tě a třeba si uvědomí, že ti neodepsal.

   Hlavně buď v klidu, o nic nejde! :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

Co máš na srdci?

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *