Poradna – Nika vám poradí


 

Máte nějaký dotaz?

Je něco, co vás trápí, nebo zajímá?

Stydíte se zeptat na něco nahlas?

Napište nám a Nika vám odpoví.
 
Starší dotazy z poradny.

130 Dotazy

 1. Péťa napsal:

  Ahoj, jak se zbavit pocitu méněcennosti? :-(

 2. Martina napsal:

  Ahoj Niko. Chtěla bych se tě na něco zeptat. Hrozně moc se mi líbí jeden kluk. Chtěla bych, aby si to uvědomil, zatím nemám odvahu ho oslovit. Kamarádka říká, že nejprve na něj musím koukat, aby si to vyložil, jako že se mi líbí. Jenže, jakmile on jde, já se na něj nedokážu podívat. Asi si budeš myslet, jak je to divný, když obvykle toho kdo se nám líbí, pozorujeme neustále.. Ani já sama nevím proč. Prostě vidím, že jde a ne. Nemám odvahu, nebo to nedokážu, já nevím. Už se mi to párkrát povedlo, ale chtělo by to víc. Přitom se mi líbí ještě další dva a na ty kouká úplně jak na obrázek. (líbí se mi míň!!) . A můj dotaz je, nevíš jak to mám udélat? Já potŕebuji pár dobrých rad. A taky, nevíš proč mi to nejde? Nejsem nějaká divná? Měla bych na něj koukat pořád jako na obrázek, ale vždy.0, když jde, já začnu být lehce nervózní, a koukám se do země. Pomoz mi prosím s tím!!! Moc moc moc dékuju, jsi záchrana. Vím, že tady si ze mě legraci dělat nebudeš.

 3. Trisha napsal:

  Ahoj niko,teďka jsem se skamarádila z holkama z naší třídy a chtěli by jsme nějak stvrdit přátelství,nevíš jak by jsme to mohli udělat tak aby to nebolelo?(btw omlouvám se za chyby)
  Trisha

  • Nika napsal:

   Ahoj Trisho,

   mám radost, že jste se spřátelily. Rozhodně bych nedoporučovala stvrdit vaše přátelství po indiánsku, tedy krví. To může být velmi nebezpečné. Můžete si koupit náramky a vzájemně si je na počet přátelství darovat. Můžete něco společného zakopat. Můžete třeba společně spálit dubovou kůru. Představivosti se meze nekladou.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 4. neznámá napsal:

  ahoj niko,odkolika se dela sex me je 15

 5. Sabii napsal:

  Ahoj Niko,
  Líbí se mi jeden kluk,ve škole jsme se vídali každý den a teď se vídáme jen občas…Když jsem byla u jeho tety tak po mě koukal a já zas po něm,a když se uvídíme tak po sobě koukáme…Mám pocit jakoby byl do mě zamilovaný…Ale nevím…Proto si nechám poradit od tebe…

  Díky Niko

  Sabii

  • Nika napsal:

   Ahoj Sabii,

   dej na své instinkty a převezmi iniciativu. Možná je to stydlín a neví, jak tě oslovit. Až se příště uvidíte, oslov ho. Jakkoli, řekni mu cokoli. Uvidíš, jestli se rozjede komunikace. Nebo ho klidně hned pozvi na rande…

   Budu držet palce, ať to dopadne dobře.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 6. terka napsal:

  ahoj niko,tohle léto jsem byla na táboře a tam jsem potkala jednoho kluka. Je strašnej děvkař a já mu naletěla. příští rok jedu na ten samej tábor a chci se tě zeptat jestli mu mám dát ještě šanci??

  • Nika napsal:

   Ahoj Terko,

   to samozřejmě záleží na tobě. Ale upřímně řečeno, pokud do něj nejsi zamilovaná a jemu na tobě nezáleží, moc nerozumím, proč byste si měli dávat druhou šanci. Rok je ale dlouhá doba, tak uvidíš, jak to budeš cítit pak. Třeba se objeví ještě někdo jiný. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

 7. Eliška napsal:

  Ahoj. Potřebuju se zeptat. Snad poradíte. Neexistuje nějaký ověřený způsob jak kluka pozvat nenápadně na první rande? Díky moc za odpovědi. Hrozně se před ním stydím, ještě podotknu, že je o rok starší a chodí do třídy výš. <3

  • Nika napsal:

   Ahoj Eliško,

   úplně nenápadně bych to nedělala. Nemusel by totiž pochopit, že bys s ním někam chtěla jít. Nehledej v tom žádnou vědu. Prostě se ho zeptej, jestli by s tebou někam nešel posedět. Nebo pokud se stydíš říct mu to takhle narovinu, můžeš vymyslet něco jiného. Třeba pokud je u vás v okolí nějaká akce, co takhle mu nabídnout, jestli by s tebou šel, že jsi byla domluvena s kamoši, ale nikdo z nich nakonec nemůže. No a že bys tam ráda šla, ale ne sama…

   Chce to odvahu, uvidíš ale, že když to vyjde, stojí to za to. :-)

   Budu držet palce.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 8. Nikola napsal:

  Ahoj,
  Hrozně se mi líbí jeden kluk. Dřív ve škole jsem ho vídávala, ale nijak moc mě nezajímal. Pak jsme jeli se školou na expedici a on se mě poslední večer zeptal na jméno, když jsem mu ho řekla, tak mi řekl, že jsem hezká. Hrozně mě to potěšilo, a hned jsem si ho začla víc všímat no a teď se mi líbí hodně. Chodíme do stejné školy, on jen o třídu výš. Jenže od té doby nic.. a hlavně ho pořád vídám s jednou holkou, která je zadaná, ale oni se spola baví pořád a hrozně často. Já mám prostě strach, že spolu něco budou mít! Kamarádka říká, že jsou jen kamarádi podle ní, ale já jsem asi fakt paranoidní a hrozně se bojím, že je jednou spolu uvidím. Nechci mít ten strašnej pocit žárlivosti. Nevíš, jak se tím tak nezabývat a hlavně co dělat, aby si mě zase všimnul?

  • Nika napsal:

   Ahoj Nikolo,

   nežárli, vždyť vlastně ani nemáš nač, když spolu ještě ani nekamarádíte. Navíc, pokud víš, že ta holka, má kluka, opravdu nejspíše budou jen kamarádi. Co kdyby sis od něj něco půjčila (učebnici, nebo sešit) a pak ho za zapůjčení pozvala na zmrzku nebo na drink? Nebo si k němu přisedni na obědě a dej se do řeči. Nebo se k němu přidej cestou ze školy. Navázat kontakt určitě nebude nijak těžké, chce to jen trochu odvahy. Fakt!
   Pokud ho ale chceš přestat řešit, řešení je jednoduché. Až ho potkáš, nekoukej na něj jako na svatý obrázek a buď nad věcí. Co bylo, to bylo. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

 9. knihomolka123 napsal:

  Ahoj, mám problém a byla bych ráda za odpověď . Zamilovala jsem se do kluka se kterým jsem v životě nemluvila . Vídám ho každý den ve škole . Jezdíme vždy čirou náhodou na stejné společenské třídní a školské akce (je z jiné třídy) .
  Po dlouhém rozmýšlení jsem se mu odhodlala napsat . Jak se má … Odpověděl hned a optal se i na mě- tím ale skončila celá naše konverzace .
  Fajn ,odhodlala jsem se napsat po dalších třech hodinách a optat se ho na školu.
  Jenže odpověď zůstala doeučená a nepřečtená až doteď (2 dny ).
  Teď to beru jako ztrapnění a prakticky nevím co dál .
  Děkuji za odpověď . Simča 16let

  • Nika napsal:

   Ahoj Simčo,

   vím, jak se teď cítíš. Neboj se, neztrapnila ses! Důvodů, proč se neozval, může být hned několik. Nemusel tu zprávu vůbec dostat (zatoulala se), nemusel si ji všimnout, nebyl do teď u pc, neví, co by ti měl odepsat. Ať je to jak chce, trapas to není. Hoď to za hlavu a až se příště uvidíte, nahlas ho pozdrav a usměj se. Až to půjde, dej se s ním do řeči. Není nad osobní kontakt. Když na sebe upozorníš, všimne si tě a třeba si uvědomí, že ti neodepsal.

   Hlavně buď v klidu, o nic nejde! :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

Co máš na srdci?

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *