3 tipy pro vaše krásné zuby!

Krásné a zdravé zuby od přírody nemá bohužel každý. Leč není nemožné je získat. Přečtěte si náš jednoduchý návod!

 1. Vyražený zub spraví zubní korunka

Zub může poškodit zubní kaz, stará plomba i úraz. Pokud ze zubu zůstal zdravý kořen, je snadné jej nahradit zubní korunkou. Tato fixní náhrada může být vyrobena z různých materiálů – z kovu, pryskyřice nebo keramiky. Keramické korunky jsou nejvíce odolné a navíc jsou k nerozeznání od pravých zubů.

Když si necháte zubní korunku udělat na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic, vše se zvládne během jediné návštěvy v ordinaci. Disponují totiž nejmodernějším systémem robotické stomatologie CEREC, který zubní korunku na počkání vytvoří na základě optického snímku zubních oblouků. Pak ji stačí jen nasadit a vy můžete jít domů!

 1. Nehezké zuby zkrášlí zubní fazety

Pokud mají vaše zuby nehezký odstín a nejsou jeden jako druhý, mohou být tím pravým řešením zubní fazety. Tyto tenké plátky z keramiky fixuje lékař na přední stranu zubu. Překrýt takto může jeden, ale i několik zubů v horní a dolní čelisti.

Fazetami lze řešit také široké mezery mezi zuby, nerovné postavení zubů a jejich stěsnání, zakrýt mohou také nevzhledné výplně a skvrny a mechanické poškození zubů.

A víte, co je na tom to nejlepší? Na Brandeis Clinic vám i fazety nasadí za jedinou návštěvu.

Zubní fazety – před/po

zuby pred a po

 1. Když je zub kompletně „pryč“, pomůže zubní implantát či zubní můstek

Někdy se stane, že ze zubu nezbyde vůbec nic. V ten moment je třeba situaci řešit zubním implantátem nebo můstkem. Můstek se upevňuje na okolní zdravé zuby, implantát se zavádí přímo do čelisti.

Jedná se v podstatě o titanový šroubek, který se pevně spojí s čelistí a na jehož vrcholek se našroubuje zubní korunka. Zastupuje tedy kořen zubu. O vhodnosti té které metody rozhoduje zubní lékař, v současnosti se však za nejvhodnější metodu považuje zubní implantát.

Nejste spokojená s tím, jak vaše zuby vypadají? Tak s tím něco udělejte! Objednejte se na pražskou kliniku plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic, Králodvorská 13, Praha 1 (vchod na kliniku hned za OD Kotva), tel.: +420 226 291 640, email: info@brandeisclinic.cz.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

 1. nina napsal:

  Dobrý den
  to ano
  me se zuby znicili kvuli paradentoze
  nastesti mi je zachranila aplikace all on 4 (odkaz byl odstraněn)
  za coz jsem vdecna a doporucuji vsem kdo maji stejny problem jako ja

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *