4 tipy, jak docílit krásných vlasů

Ráda bys měla krásné, zdravé vlasy, které denně vídáš na obrazovkách? Jak na to, aby působily krásně a aby ráno nemusela věnovat hodinu drahocenného času jen proto, aby vypadaly alespoň jakžtakž? 

vlasy_fen

Lógr z kafe

Kávová sedlina není dobrá jen do záhonku proti škůdcům, je skvělá i na vlasy. Pokud si občas ty nebo třeba nějaká návštěva „turka” dáš, rozhodně ji nevylévej do odpadu. Ale smíchej s vodou a aplikuj na vlasy podobně jako šampón. Ten už poté nemusíš použít. Sedlina totiž vlasy krásně umyje. Pokud chceš mít vlásky jako ze žurnálu, na vlasy si před tím nanes vejce smíchané s medem. To sice jde hůře smýt, ale vlasům taková kůra jen prospěje a vlasy se budou krásně lesknout.

Maska

Pokud nevěříš, že ti kuchyňské suroviny pomohou ke zdravějším vlasům, zamiř do drogerie a vyber si masku na vlasy. Maska na vlasy se používá na konečky a délky vlasů a ne na pokožku hlavy. Maska brání roztřepení konečků a pomáhá zpevnit vlasy. Pokud se masky používají pravidelně (tj. tak dvakrát týdně), vlásky budeš mít jako ze žurnálu.

Česání

Jasně vlasy si češe každý minimálně ráno a večer. Ale pamatuj, že vlasy bys měla česat mnohem častěji. Ideálně, abys pokaždé, když zahlídneš hřeben, jej vzala do ruky a vlasy si pročesala. Vlasy tak budou vypadat krásněji, nebudou tolik vypadávat a kvalitní hřebeny navíc umí roznášet vlasové sérum po délce vlasů, a tím jim vytvářet ochranu.

Suchý šampon – home made

Pokud zrovna moc nemusíš lak na vlasy, k většímu objemu ti pomůže suchý šampón. Ten se dá buďto koupit, anebo si můžeš zase pomoct v kuchyni. Blondýny si mohou smíchat kukuřičný škrob nebo prášek pro přípravu vanilkového pudinku. Pro tmavovlásky doporučujeme ke směsi přimíchat kakao. Směs si pak za pomocí kosmetického štětce naneseš na pokožku hlavy, vlasy rozčešš a přebytky utřeš ručníkem. Poté vlasy ještě jednou rozčešeš. Vlasy jednak vydrží déle neumaštěné a navíc nabudou na objemu. Však posuď sama.

Znáš nějaké další triky pro péči o vlasy? Pochlub se.

-MM-

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *