5 tipů jak se neztrapnit na plese

Plesová sezóna je v plném proudu a i tebe letos čeká první ples? Přečti si pár doporučení, na co dát pozor, ať na něj vzpomínáš jako na hezký večer a ne jako na trapas všech trapasů. 

Šaty 

Správný výběr šatů je alfou a omegou každého plesu. Každému se líbí jiné šaty a je jen na tobě a tvém vkusu, jaké si vybereš. Ideální je mít ale šaty pod kolena, nejlépe až na zem, jakou budou mít barvu a střih, je už úplně fuk. 

Při výběu mysli na to, aby ti dokonale padly. Určitě totiž nestojíš o to, aby ti při tanci vykukovaly ven prsa, aby sis na ně šlapala nebo aby ses v nich enormně potila. To by byl trochu trapas. 

Make-up 

Líčení k plesu rozhodně patří. I když se běžně nemaluješ, ples si to vyloženě žádá. Ples se koná večer a namístě tak je večerní líčení. To by mělo být výraznější než denní, ale určitě si dej pozor na to, bys to nepřehnala. Je rozdíl mezi líčením a zmalováním se, takže bacha.

Během večera se na sebe občas mrkni do zrcadla. A nezpomeň při tom zkontrolovat zuby, rtěnka se na ně ráda obtiskává a způsobuje trapasy.

Boty

Bez dobrých bot ples nepřežiješ. Boty si před plesem párkrát vyzkoušej nanečisto. Taky si je pořádně zkontroluj, jestli podpatky drží, jak mají a samozřejmě nezapomeň, že si je vyčistit. Špinavé boty jsou pěkné faux pais. 

Alkohol 

Na plese teče alkohol proudem. Pozor na to. Není nic horšího než opilá holka a není větší trapas než zvracení na veřejnosti. Pokud nevíš, kolik toho ustojíš, drž se raději při zemi a zůstaň maximálně u dvou vinných střiků. 

Pojisti se

Teď nemysím, aby ses pojišťovala pro případ zlomené nohy z polky, ale abys myslela na všechny možné situace. Roztržené punčochy? Nevadí, budeš mít s sebou náhradní. Tvůj idol se ocicmává s jinou? Nevadí, máš s sebou dostatek kapesníčků a řasenku. Ochutnala jsi chlebíček s česnekem a máš jít tancovat ploužáka? Nevadí, máš s sebou přece ústní sprej (žvýkají jenom krávy). Protancovala ses až k puchýři, nevadí, máš s sebou špendlík a náplast. Tancuješ víc, než sis myslela? Nevadí, máš s sebou pro všechny případy deodorant. Mimo to si s sebou vezmi doklady, peníze, náhradní sponku, gumičku a hřeben. 

Ale pozor, mít u sebe všechny tyhle věci neznanemá, že si s sebou vezmeš kabelu! Na ples patří psaníčko nebo opravdu malá kabelka na řetízku. Kabelka o velikosti lodního kufru, by mohla působit trapně. Takže, vše potřebné si nabal do kabelky, kterou pak ale necháš v šatně spolu s kabátem.

Máš další tipy? Poděl se s námi o ně. :-)

Sandra Š.
foto: pexels.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *