Co dělat proti padání vlasů

V létě vyvádějí vlasy pěkné psí kusy. Začínají se lámat, jsou vysušené a letní UV záření zapříčinilo ztrátu elasticity. Není tedy divu, že vlasy padají.

Jako rychlé řešení se nabízí, nechat je ostříhat, nebo nakoupit spoustu kvalitních stylingových prostředků, které pomáhají jejich regeneraci. Jenže, pokud se jedná o dlouhodobější problém, jen tohle nám nepomůže. V takovém případě budeme muset jít do sebe a začít se o sebe více starat.

vlasy_fen

Jak poznáš, že ti vlasy padají více než je obvyklé?

Zdravá pokožka denně ztrácí 30-100 vlasů. To, že něco není v pořádku zjistíš, když ti na hřebenu zůstavají celé chomáče vlasů. Dalším jevem, ukazujícím, že něco není v pořádku je tvoření různých stroupků a lupů.

Změň jídelníček

Nejšetrnějším řešením je začít u jídelníčku, ze kterého musíš získat co nejvíce vitamínů, minerálů a stopových prvků. Zapomeň na tučná jídla, brambůrky a sladká pití. Kromě tučného bůčku a podobných nesmyslů jez raději ryby, luštěniny, rýži a samozřejmě ovoce a zeleninu. Jestliže máš potřebu něco mlsat. Dej si místo sladkostí hrst ořechů, sušeného nesířeného ovoce a semínek. Nejlepší jsou slunečnicoví, dýňové nebo lněné. Právě tyto potraviny blahodárně působí na pevnost a pružnost vlasů i zároveň i nehty.

Čemu se vyhnout?

Rozhodně se na nějakou dobu vyvaruj opakovanému mytí v horké vodě. To ale neznamená, že si několik dnů nebudeš vlasy mýt vůbec. Nechceš přece vypadat jako špindíra, že? Vlasy si myj večer, abys nemusela používat fén. Zapomeň na žehlení vlasů a jejich lakování. Nějakou dobu nechoď plavat do bazénu i chlór totiž vlasům škodí.

Jak jim pomoct…

Pořiď si nový šampon, ideálně takový s neutrálním pH. Po umytí vlasů si je opláchni studenou vodou, to totiž uzavírá povrch vlasu. Každých šest nebo osm týdnu si je nechej trochu přistřihnout, to vlasy posílí. Jednou za čas si udělej vlasovou masku. Pořiď si kvalitní kartáč nebo vlasy. Nespínej si vlasy každý den do gumičky, nechej jim někdy volnost a vzduch.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Adel napsal:

    Ahoj, je mi 15 let a vypadávání mi vlasy, ne nějak hodně, spíš hodně při česání. Mám mastné vlasy takže si vlasy češu mokrým hřebenem aby mi vlasy nepadaly a vypadaly jako kdybych si je každý den myla. O vlasy také pečuji používám poměrně dost drahý šampón, od značky panttene a je kvalitní, mám sním dobré zkušenosti takže doporučuji všem kteří mají mastné vlasy jako já.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *