ADELE – 6 CEN GRAMMY

Z nedělního předávání amerických prestižních cen Grammy si největší počet ocenění odnesla britská zpěvačka Adele. Domů do Londýna si pěvkyně odváží gramofonek např. za Nejlepší popové album (21), Nejlepší krátký klip (Rolling In The Deep), Nejlepší popové sólo (Someone Like You) či Skladbu roku (Rolling In The Deep). Zároveň je Adele komerčně nejúspěšnější zpěvačkou století.

Adele Laurie Blue Adkins se narodila 5. 5. 1988 v Londýně. Zpívat začala ve svých 4 letech a mezi její vzory patřily Spice Girls, později pak např. Aaliyah či Destiny’s Child. Navštěvovala střední uměleckou školu. Jako školní úkol nahrála tři písně, které její kamarádka pověsila na Myspace, kde si jich všimli producenti ze společnosti XL Recording a Adele oslovili s nabídkou na spolupráci.

Začínající zpěvačka s vydavatelstvím v roce 2006 podepsala smlouvu a o rok později vydala první singl Hometown Glory, v němž se vyrovnává se svým dětstvím stráveným na londýnském předměstí. Singl v tomtéž roce získal Cenu kritiků Brit Awards pro umělce, kteří ještě nevydali žádné album.

V roce 2008 Adele vychází debutová deska 19, která ihned obsazuje první místa hitparád ve Velké Británii a získává cenu BBC Awards za objev roku a v roce 2009 dvě ceny Grammy. V roce 2011 vydává zpěvačka další (zatím poslední) album 21, které nyní posbíralo 6 Grammy, ve Velké Británii získalo 10 platinových desek a stalo se nejprodávanějším albem staletí.

Adele se tímto hudebním počinem stala prvním žijícím umělcem, který dosáhl v hudebních žebříčcích po celém světě neuvěřitelně dlouhého počtu týdnů na prvním místě a překonala tak Rolling Stones i Madonnu.

Se svou vizáží spíše operní zpěvačky než popové megastar a jasnou nadváhou mladičká Britka válcuje sexy popové krasavice celého světa i módní ikony typu Lady Gaga a je zářným důkazem toho, že současný hudební průmysl ještě zná cenu krásného hlasu a dobré muziky.

Anička

Zdroj foto: www.digitalspy.co.uk

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *