Aktuální trendy v dětských kobercích

Zřejmě v žádném jiném pokoji není koberec tak důležitý, jako v dětském pokoji. Kromě zvukové a tepelně izolační funkce má také mnoho dalších výhod.

detsky pokoj

Vybíráme koberec do dětského pokoje

Pokud jste se rozhodli dětský pokoj vybavit v minimalistickém stylu a při výběru barev jste se drželi velmi střídmých odstínů, pak právě koberec může pokoj příjemně oživit. Nezbytností je také u malých dětí, které tráví na zemi většinu dne. Pokud budete mít v pokoji koberec, nemusíte řešit nejrůznější podsedáky, ze kterých dítě stejně velmi rychle sklouzne. V neposlední řadě může koberec vaše děti také rozvíjet. Dávno neplatí, že dětské koberce musí být jednobarevné, případně s nějakým nezajímavým vzorem. V současné době jsou trendem dětské koberce s oblíbenými pohádkovými postavami, stejně jako koberce, které je možné aktivně využít ke hře.

Koberec se silnicí, trend už desítky let

Zřejmě nejrozšířenější jsou tradiční koberce s potiskem silnice, se kterými se dodnes setkáváme na mnoha místech. Doba však šla dál a aktuálně je možné koupit například dětský koberec farma, který je velmi podobný právě tomu tradičnímu. Silnice však není zasazena do města, ale do prostředí venkova. Dítě tak při hře může zároveň poznávat zvířata. Koberec je dodáván v několika rozměrech a dokonce i tvarech. Koberec nevyžaduje žádnou speciální údržbu, stačí běžné vysávání a případné očištění vodou či speciálními přípravky určenými na čištění koberců. Pokud je pro vás důležitá bezpečnost vašich dětí, pak určitě nezapomeňte pod tento případně jiný zvolený koberec použít také protiskluzovou podložku. Další oblíbenou alternativou je například koberec s motivem skákacího panáka, větší děti a i mnohé dospělé jistě zaujme koberec, který lze využít jako hrací plochu pro Monopoly. Kompletní nabídku nejen dětských koberců si můžete prohlédnout na stránkách www.vopi.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *