Beyoncé vydala koncetrní DVD!

Beyoncé Giselle Knowles se narodila 4. 9. 1981 v Houstonu. Na rozdíl od mnohých jiných hvězd, které na pole hudebního showbyznysu spadly doslova z nebe, Beyoncé měla díky svým rodičům (otec manažer, matka kostýmní návrhářka) úspěšnou kariéru předurčenou.

Zpívat začala Beyoncé již v sedmi letech. Vystudovala prestižní uměleckou školu a její otec jí pomohl vytvořit dívčí pěvecký kvartet. Skupina Destiny’s Child ve složení Beyoncé Knowles, LaTavia Roberson, Kelly Rowland a LeToya Luckett prorazila nejprve v roce 1995 v Houstonu.

Následně se holky objevily na TV obrazovkách v pěvecké soutěži Star Search (obdoba české Superstar) a i když nezvítězily, získaly smlouvu u Columbia Records. První singl No, no, no vydaly v roce 1997 a ihned následovalo debutové album Destiny’s Child.

O dva roky později vznikla deska The Writing’s on the Wall, která získala 8 platinových desek v USA a 2 nominace na Grammy. Alba se prodalo 10 miliónů a Destiny’s Child se rázem na žebříčku popularity vyšvihly mezi nejúspěšnější dívčí kapely všech dob.

Ačkoliv po pracovní stránce se dívkám dařilo, v soukromí to mezi nimi jiskřilo, a tak již o rok později z kapely odchází LaToya a LaTavia, které jsou nahrazeny Michelle Williams a Farrah Franklin, která však skupinu opouští po pouhých 5 měsících, a tak je deska Survivor (2001) dokončena pouze v tříčlenném složení.

V této době již Beyoncé také stojí na startu své filmové kariéry. Natáčí filmy Carmen: A Hip Hopera a Austin Powers – Goldmember a v roce 2003 se rozhodne rozjet sólovou pěveckou kariéru. Se svým tehdejším přítelem (od roku 2008 manželem), rapperem Jay-Z, natáčí desku Dangerously in Love, která ji vynese pět Grammy.

V roce 2006 se Beyoncé objevuje v hlavní ženské Růžového pantera, natáčí album B’Day a dostává svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. O dva roky později vychází její dvojalbum I Am… Sasha Fierce a v roce 2011 deska nazvaná jednoduše 4.

Na konci listopadu Beyoncé vyšlo DVD Live At Roseland, které obsahuje záznam 4 koncertů, klipy a dosud nezveřejněné záběry z jejího dětství. Beyoncé se daří i v soukromí – se svým manželem čekají miminko, které se má narodit v únoru 2012.

Anička

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *