Brána k druhým se otevírá podruhé

Ještě se můžete přihlásit!

Jste parta, která se neschází jen kvůli zábavě? Jste oddíl, který se dokáže starat i o to, co se děje kolem vás? Nebo kroužek, který umí také pomáhat druhým a nechce si to nechat jen pro sebe? Pak čtěte dál! Právě pro vás je tu 2. ročník soutěže BRÁNA K DRUHÝM, kterou vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národním institutem dětí a mládeže.

skupinaSoutěž je určena pro dětské kolektivy a skupiny mladých lidí do 26 let. Jejím hlavním cílem je hledat, ukazovat a oceňovat pozitivní příklady a skutky v naší společnosti, na kterých se podílejí děti a mládež. Soutěže se může zúčastnit jakákoliv skupina, která v období od 31. 8. 2012 do 31. 8. 2013 vykonala nebo vykoná ve svém okolí něco veřejně prospěšného a užitečného pro ostatní.

Zúčastnit se jí mohou např. oddíly, kroužky, kluby, družiny i ti, kteří se scházejí „jen tak“, a přitom nemyslí jen sami na sebe, ale pomáhají potřebným lidem, zvelebují okolí ve svém městě či obci, pečují o přírodu nebo třeba pořádají veřejnou sbírku, zkrátka rozdávají svou tvořivostí radost druhým.

Porota vybere na podzim letošního roku ze všech přihlášených kolektivů pět nejlepších týmů. Vítězné týmy obdrží symboly barevných klíčků jako potvrzení jejich schopnosti bránu k druhým skutečně odemknout a další ocenění, která jim budou předána při slavnostní příležitosti.

V loňském roce proběhl úspěšně 1. ročník BRÁNY K DRUHÝM  v rámci projektu Klíče pro život. Do soutěže se zapojily nejrůznější kolektivy, jako například skautské oddíly, ekologické skupiny a kroužky, studentské party z programu Edie, sdružení pomáhající tělesně postiženým dětem a také ti, kteří s národním týmem dokázali absolvovat náročný zahraniční program.

V letošním roce bude soutěž BRÁNA K DRUHÝM příspěvkem odboru pro mládež MŠMT
Evropskému roku občanů 2013.

Pokud chcete ukázat, co všechno se dá vymyslet pro lidi kolem, vlastní obec nebo přírodu, inspirovat ostatní, NEVÁHEJTE A ZAPOJTE SE! Uzávěrka soutěže je 15. září 2013.

Zdroj: nicm.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *