Březnové filmové novinky

Březen v kinech se ponese v duchu českých filmů, hned tři filmy z pěti, které se vám tady frendka dneska představí jsou české, což není vůbec vzhledem k tomu, jak malá jsme země špatné.

Film Fair Play není zrovna moc vhodný na rande, ale když budeš chtít potěšit rodiče nebo se budeš chtít dozvědět něco, o tom, jak to v naší vlasti probíhalo v osmdesátých letech, pak je to to pravé. Film je založen na výpovědích lidí, kteří se s touhle problematikou sami setkali. Vypráví o sportovcích, kterým byly bez jejich vědomí podávány anabolické steroidy, aby byli co nejvýkonnější a aby se dobře umístili v těžké konkurenci na olympiádě.

kinoKaždá holka, která má jen trochu ráda Jiří Mádla musí do kina na filmík Pojedeme k moři. Jirka totiž tenhle film režíroval. Hrdinou jeho příběhu je desetiletý kluk Tomáš, který je ale zároveň vypravěčem, kameramanem a režisérem svého filmu! K narozeninám dostane kameru a rozhodne se, že natočí film. Stane se tak vypravěčem, kameramanem i režisérem hluboce lidského příběhu, v němž poznáme jeho rodinu, maminku, tatínka, babičku, školu, kamarády. Ale pozor, nuda to rozhodně nebude, malý Tomáš nás totiž zavede do rodinných tajemství.

Aby nezůstalo jen u vážných témat, připravili si pro nás čeští tvůrci i komedii s názvem 10 pravidel jak sbalit holku. Film se ptá na otázky: Jak moc se děti nepovedly svým rodičům? A jak moc se rodiče nepovedli svým dětem? Hlavní hrdina nové české filmové komedie byl typickým příkladem kluka, jehož život rodiče podřídili vlastním ambicím. Chtěli, aby byl chytrý, úspěšný a skvělý. Výsledkem této usilovné péče ovšem je, že si náš hrdina jaksi neví rady sám se sebou. Protože film natáčí stejný režisér jako snowboarďáky a rafťáky Karel Janák, je sranda zaručena. :-)

Komediálním duchu se nese i americká romantická komedie se Zacem Efronem v hlavní roli. Jmenuje se That Awkward Moment a vypráví o třech nejlepších přátelích, kteří se dostanou do bodu, jaký všichni dobře známe – jde o “TEN” moment. Film se tak hodí, jak na rande, tak na relax odpoledne s kámoškou po boku.

Krásná Emma Watson se nám představí ve fantastickém dramatu Noe, kde je napětí zaručeno. Noe věří, že se blíží konec světa a je na něm zachránit každý zvířecí druh. Může ale jeden člověk v takovém úkolu obstát?

Tak na co zajdeš ty?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *