Buď chic jako Francouzky

Koukáš ráda na francouzské filmy, líbí se ti jejich zvukomalebný jazyk a ráda by ses do této nádherné země i podívala? Určitě neváhej a jeď. Ale… jak sis jistě mohla všimnout, Francouzky v sobě mají jisté kouzlo, kvůli kterému jsou obdivované na celém světě. Jak být stejně okouzlující a neztratit se? :-)

tres chic

Základem je oblečení

Francouzky nikdy nepotkáš v teplácích a děravém tričku. Ať jdou kamkoliv, vždy jsou přiměřeně elegantní. Své outfity nikdy nepřehánějí jako tomu je například u Rusek. V jejich šatníku nesmí chybět černé koktejlky, pěkný rolák, trenčkot, baleriny, lodičky a spousta šátků, které Francouzky nosí úplně ke všemu.

Jde to i bez make-upu

Všimni si, že jsi snad nikdy neviděla Francouzku s tunou make-upu na obličeji a přesto ženy tam vypadají krásně a mladistvě.Tajemstvím jejich krásy není nic jiného než dokonalá pleť. O tu se starají za pomocí masáží a hydratačních krémů. V kosmetické taštičce mají vždy pudr, tvářenku a červenou rtěnku.

Jak mohou být tak hubené?

Francouzky nikdy neztloustnou. Jistě i mezi nimi se občas najde nějaká ta výjimka, ale hubené jsou proto, že se nestravují ve fast foodech. Jídlo si dopřávají pravidelně a konzumují ho opravdu dlouho. Jejich obědy a večeře se podávají o několika chodech a stráví u nich hned několik hodin denně. Francouzky jí všechno, ale všeho s mírou a pravidelně. Pokud se tak začneš stravovat i ty, budeš mít permanentní pocit sytosti a energie. Navíc Francouzi na rozdíl od Američanů, kteří všude jezdí autem a pak stráví hodiny ve fitku, chodí Francouzi na pravidelné procházky a místo auta často volí spíše kolo.

Etre bien dans sa peau

Ve Francii mají pojmenování pro ono nenucené sebevědomí, které je provází na každém kroku: Etre bien dans sa peau, znamená to: Cítit se dobře ve své kůži. To je věc, která se nedá ze dne na den odkoukat a převzít, ale ty se o to můžeš alespoň pokusit. Měj se ráda, usmívej se na sebe a své okolí, pečuj o sebe a ono sebevědomí přijde samo.

 

Martina Mlsná
foto: modaamore.squarespace.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *