Buď finančně nezávislá

Finanční svoboda je snem asi každého z nás. Prvním krokem jak toho lze dosáhnout, je pořídit si stejnojmennou společenskou strategickou hru, která učí jak děti, tak dospělé hospodařit s penězi v reálných životních situacích.

Není divu, že pomáhá také na školách učitelům připravovat výuku praktickou a zábavnou. Již nyní se tak hraje na 621 školách po celé České republice. Ještě jste ji ve škole nehráli? Zkus se zmínit, třeba jí vedení školy obstará. :-)

hra financni svoboda

O co jde? 

V deskové hře Finanční svoboda účastníci prožijí 30 let života rodiny. Za dvě hodiny hraní se těm šikovnějším účastníkům podaří nashromáždit až 10 mil. Kč. Jiní zase končí bankrotem. Hráči mají reálné příjmy i výdaje a nakupují na českém trhu existující produkty, takže hra autenticky připravuje na reálné životní situace.

Desková hra Finanční svoboda má také své mistrovství republiky a již známe letošní vítěze čtvrtého ročníku Mistrovství České republiky studentů základních a středních škol, které se konalo v červnu na Gymnáziu Budějovická v Praze. Konkurence byla obrovská, zúčastnilo se rekordních 166 studentů z 30 škol z celé republiky! Hrálo se na dvě kola, celkovými vítězi jsou Martin Rektoris a Radek Fiala z Gymnázia Milevsko, a to s průměrným ziskem úctyhodných pěti milionů korun!

„Těší nás vzrůstající zájem studentů i učitelů o vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti o čemž svědčí rostoucí počet účastníků Mistrovství ČR, ale také zapojených institucí ve hře Finanční svoboda. Věříme, že tyto znalosti uplatní žáci nejen ve svém profesním, ale i soukromém životě,“ říká Tomáš Kořený, ze stejnojmenné společnosti.

Více o hře najdeš tady. Tak co, líbí se ti? Jestli ano, už brzy se chystá soutěž!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *