Co je to Pole Dance? Možná tvůj další koníček!

Pole Dance. Slyšela jsi o něm, ale nevíš, co si pod tím máš představit? Kdo s ním může začít? A co je k tomu potřeba? Vše se dozvíš na následujících řádcích.

Co je to Pole Dance?

Pole Dance je moderní taneční disciplína. Spojuje dohromady prvky několika tanců – gymnastiky, akrobacie, moderního a volného tance. Tančí se na vertikální tyči.

Tato disciplína si získala velkou spoustu příznivců svojí formou fitness, která zaručuje komplexní zpevnění celého těla a vytvarování postavy. Vůbec nevadí, že neumíš šplhat, že máš nějaké to kilo navíc nebo že si přijdeš nemotorná. Pole Dance je totiž pro každého.

pole dance

Pole Dance přišel do České republiky v roce 2009, od té doby vzniklo po celé republice desítky studií, kde se tento sport vyučuje.

Představ si, že Pole Dance není pouze ženskou záležitostí, dokonce i muži v něm mají své místo, i když jich tedy zatím příliš není.

Tancuje se na tyčích. Ty jsou vyrobeny z oceli, mosazi, titanu nebo z chromu. Tyč je dutá a připevněná od podlahy ke stropu. Pořídit se ale dají i přenosné tyče se zátěžovým studiem, na kterých lze trénovat doma nebo různě vystupovat. Průměr tyče je v rozpětí 40-50 mm. Lze říct, že čím silnější tyč, tím je lehčí se udržet.

Pokud by ti nestačilo tancovat si jen tak pro radost, existuje několik soutěží, na kterých můžeš své síly poměřit s ostatními tanečníky. Nejvyšší soutěží je Mistrovství ČR.

Co je na Pole Dance potřeba?

K Pole Dance není potřeba žádné extra vybavení. Na první lekce si vystačíš třeba s tílkem a tříčtvrtečními legínami. Později ale určitě zjistíš, že čím méně oblečení, tím lépe. Nejčastěji tanečnice můžeš vidět ve sportovní podprsence a kalhotkách s nohavičkami či kraťáskách. Ponožky ani boty nejsou potřeba, někdo však na trénincích využije i piškoty.

Mezi další pomůcky patří tzv. gripy (přípravky proti klouzání). Jaké je vhodné používat ti ale určitě řeknou lektoři na hodinách.

  • Hlavní je se nebát, zapomenout na to, jak člověk vypadá a jít do toho. Odměnou ti bude nový koníček, zpevnění těla, pružnost, síla a hlavně sebevědomí a elán a to se počítá, ne?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *