Co na sebe první školní den

Školní rok už je skoro tu a na řadu tak přichází otázka: “Co na sebe?” Tápeš a nevíš, co si oblíknout? Nevadí, poradíme. 

Ze všeho nejdříve se zamysli, co pro tebe školní rok znamená? Je to pro tebe slavnostní den? Nebo se na něj díváš jako na úplně obyčejný všední den? V potaz je potřeba vzít i to, co se onen první den chystá. Pokud jsi dostala informaci, že do školy přijede někdo významný nebo že hned první den půjdete někam za kulturou, je nutné se podle toho oblíknout. Jestli ale budete ve škole tři hodiny a budete fasovat učebnice, je zbytečné se kvůli tomu takříkajíc šňořit. 

Slavnostní outfit

Slavnostnější respektive slušnější oblečení je vhodné mít tehdy, když jdeš do školy úplně poprvé. Takže v první třídě a také tehdy, když měníš školu. V obou případech je dobré zaujmout a nedat učitelům příležitost si na tebe zasednout. Na začátku září bývá ještě teplo, takže klidně si na sebe obleč letní šaty nebo sukni s nějakým topem. Kdyby bylo chladno, klidně si přiobleč džínsku. Abys nebyla za úplnou slušňačku, pamatuj, že i k sukni a šatům si můžeš vzít tenisky (nejlépe plátěnky).

moderni outfit

Normální outfit

Co je normální? Normálním máme na mysli to, v čem chodíš běžně. Takže třeba džíny a k tomu nějakou košili, halenku, topík nebo svetřík. Pokud ale mezi tvoje nej kousky paří roztrhané džíny,  sáhni radši po jiných. Učitelé by pro ně nemuseli najít pochopení.

No go 

Co se na první den do školy vůbec nehodí? Tak třeba tepláky. Ty jsou vhodné leda tak do tělocviku, a tak ať jsou sebepohodlnější, zapomeň na ně. Taky zapomeň na ultra krátké sukně nebo průsvitné kousky. To bys zejména u učitelského sboru příliš nezabodovala. A taky by ses mohla setkat s nemístnými poznámkami.

Vyhnout by ses měla také příliš výraznému líčení. Samozřejmě se nalíčit můžeš, ale jen decentně. Bohatě stačí nanést si řasenku a lesk na rty.

Na co pamatovat?

Ať už si na sebe oblečeš cokoli, nejdůležitější je, aby ses v tom cítitla dobře. Až budeš odcházet z domu, musíš se sama sobě líbit. Když si sama řekneš, že ti to sluší, bude to z tebe vyzařovat a budeš tak působit i na okolí. Navíc ať vybereš cokoli, je důležité, aby to bylo čisté a vonělo to. Rozhodně na nikoho neuděláš dojem, když budeš cítit potem nebo třeba kouřem. Tak na to pamatuj.

Tip: Abys hned první den nestresovala a nepřišla pozdě, vyzkoušej si všemožné varianty už den předem. Nachystej si třeba dva outfity a jeden z nich vyber podle momentální nálady.

V čem vyrazíš do školy ty? Pochlub se s ostatním.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *