Co nedělat na prvním rande?

Konečně je to tu, první rande s klukem, po kterém už dlouho jedeš. Ale tvé nadšení brzdí strach z toho, aby se něco nepodělalo hned na začátku? Frendka.cz pro tebe sepsala pár věcí, na které by sis měla dávat pozor.

Nemel

Jasně, my holky dokážeme být pěkně ukecané, obzvláště, když jsme trochu ve stresu. Ale zkus se držet na uzdě, první rande je přece od toho, abyste se poznali navzájem, takže pusť ke slovu taky jeho.

smilikNekritizuj

Pokud místo a průběh vašeho rande vybral on, tak mu to pochval. Kluci to nikdy nepřiznají, ale mají rádi chválu. Určitě si dal záležet (klukům na prvním rande taky pekelně záleží, jenom to nedávají najevo) a chtěl, aby se ti to líbilo. Rozhodně všechno okolo sebe nepomlouvej. Neříkej, že místo, které vybral je odporné, že tě obtěžují místní mouchy, že je ti tam horko, nebo naopak zima. Když tě vezme do podniku, kde to nemáš zrovna v lásce a dojde i na druhé rande, navrhni, abyste šli jinam. Zkrátka a dobře nekritizuj, byla bys totiž za pěknou ochechuli.

Zaplať

Placení na rande je ošemetná věc. Každý kluk k tomu přistupuje jinak, obzvláště v době, kdy z médií poslouchá o emancipaci žen a o tom, jak chceme být nezávislé. V každém případě po něm nechtěj, aby všechno zaplatil, není přece oslík z Obušku z pytle ven. Vem si s sebou peníze a až dojde na placení, navrhni, že si svou polovinu zaplatíš sama. Uvidíš, co on na to. Každopádně tak ukážeš, že nejsi žádná zlatokopa, o kterou se bude muset starat.

Nehraj si na něco jiného

Jak už tady bylo napsáno, rande je od toho, abyste se poznali. Je jasné, že se mu budeš chtít zalíbit. Ale nehraj si na něco, co nejsi. Pokud se nezajímáš o fotbal, tak neříkej, jak ho ráda sleduješ a jak bys chtěla jít na zápas. (Mysli do budoucna, když teď nebudeš říkat pravdu, budeš toho jednou litovat a třeba budeš muset chodit na fotbal:-)) Ber to tak, že tě pozval na rande, protože se mu líbíš taková jaká si, takže buď sama sebou.

Zlozvyky nech doma

Když už tady píšeme o tom, jak máš být sama sebou, buď ale vyhni se zlozvykům jako kousání nehtů. To si nechej na to, až se budete znát trochu lépe a on nebude mít takové očekávání. Stejně to platí i pro hlasitý smích. Jasně usmívat se musíš, úsměv je základ, ale huronský smích by ho mohl pěkně odradit, takže na to bacha. :-)

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Maria napsal:

    rozhodně není dobré na prvním rande moc tlačit na pilu. první rande je hlavně o poznávání toho druhého

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *