Co nového do pokojíčku

Konec školního roku už se pomalu blíží, takže většina z nás už má někde sbalený batoh či kufr, a možná si i škrtá dny v kalendáři, aby už konečně někam vyjela. Málokomu se ale podaří vyrazit někam na celé prázdniny, takže část léta si asi užijeme náš pokojíček o něco více, než ve školní dny.

Co se nám bude v pokoji v letní dny hodit, jsou žaluzie. Pokud máme proti zvědavým slunečním paprskům a zrakům jako jedinou zbraň závěsy, obvykle totiž skončíme poraženy. Buď se nám přes den nechce zatahovat závěsy, nebo jsou stejně zpola průhledné, takže krycí efekt je téměř nulový.

Pokud máme jen záclony, nebo ani ty ne, pak nás teprve letní sluníčko může nepříjemně překvapit, a to už ráno, kdy se člověk těší, že si konečně trochu pospí, nejlépe až do oběda,co? Navíc, když nějakou dobu nemusíme vstávat se zazvoněním budíku… Ale sluneční paprsky nás často vzbudí spolehlivěji, než právě zmíněný budík.

Oproti tomu žaluzie jsou pomocí úchytů rychle nastavitelné, na potřebnou úroveň stínění, takže je přes den můžeme efektivně využívat, a polohovat si správnou úroveň stínu. Místnost se nám také tolik nerozpálí, protože vedle stínění umí rolety účinněji zachycovat i sálající letní teplo.

Žaluzie oceníme taktéž ráno, kdy nám dovedou vytvořit přítmí připomínající teprve počáteční svítání, takže i když venku už budou pražit třicítky, my se můžeme v klidu vyspat po nějaké letní akci. Když navíc sladíš barvu žaluzií se zbytkem pokojíčku, bude tvůj pokojíček rázem luxusním útočištěm.

No, a na závěr argumenty pro rodiče – žaluzie nejsou drahé, žaluzie nemusí montovat (udělá to firma), žaluzie mají vynikající odolnost a snadnou údržbu, takže odpadá praní a věšení závěsů…

A to jsou už docela silné argumenty, ne? :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *