Dovolená s vašima – jak to vydržet?

Vaši tě berou s sebou na dovolenou a ty se bojíš, že to bude strašná nuda a otrava? Co dělat na dovolené, aby ses z rodičů nezbláznila a oni zase z tebe? 

Důležitý je přístup, když budeš od začátku ke společné dovolené negativní a ze všeho s tím spojeným otrávená, nikomu tím nepomůžeš, ani vašim, ani sobě. Zprotivíš si to tak, že ti pak už nic nepomůže a stane se z toho utrpení. A proč v životě dobrovolně kazit týden, nebo dokonce dva?

Vypuď špatné myšlenky

Snaž se eliminovat pomyšlení na všechny spory, které jste s vašima v průběhu roku měli. Na dovolené totiž změníte prostředí a lidé se v cizím prostředí často chovají jako proměnění – včetně vašich. Najednou z nich tak můžou  být tvoji nejlepší kámoši, kteří zapomenou na všední starosti budou vtipkovat a hrát s tebou tvoje oblíbené hry.

Pro jistotu se ale vybav zábavou. To kdybys s vašima nenašla společnou řeč ani na dovolené, ať se neunudíš k smrti. 

dovolenaČti, čti a čti 

Základem jsou knížky, časopisy a křížovky. Pokud nemáš oblíbeného autora, raději si vezmi hned několik a raději i více žánrů. Ze. ptej se kámošek, co v poslední době četly, ať ti něco doporučí. Od dívčího románu, po thriller.

Časopisů si kup taky raději několik, v tvém oblíbeném se ti zrovna tématicky netrefí do vkusu a budeš v háji. Zkus si koupit nějaký nový. Třeba tak objevíš další oblíbený časák. :-)

Experimentuj se šminkami 

Přibal všechny šminky a laky na nehty, které doma najdeš. Můžeš tak zkoušet nové líčení, času budeš mít víc než dost, a tak můžeš zkusit všechny stíny na oči apod. Experimentovat můžeš i na nehtech – co takhle si nalakovat každý nehet jiný? Ne, to by vaše asi trefilo, ale alespoň vyzkoušej, jaké barvy ti sluší nejvíce.

Najdi nové kámoše

Až budete na místě, hned v prvních dnech se vydej na průzkum okolí. To by bylo, abys nepotkala nějakého vrstevníka. Dejte se do řeči a pokud si jen trošku sednete, domluvte se, že spolu půjdete na procházku, okoupat se, něco si zahrejte, nebo vyrazíte společně na místní diskotéku.

  • Hlavně to všechno ber pozitivně a koukej si to užít. Ber to tak, že máš fůru času na sebe a je jen na tobě, jak s ním naložíš.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *