Fénování je docela věda. Jak na to?

Bez umytých vlasů neuděláš z domu ani krok? Kdo by taky stál o umaštěné vlasy, na které se chytí každé prachové snítko. Jenže zatímco v létě vlasy po umytí samy uschnou do půl hodiny, v chladnějším počasí je to horší. Bez fénu je prostě usušit nejde.

Hodně kadeřníků na každodenním fénováním vlasů lamentuje. Vlasům to totiž škodí. Ale co když nemáme jinou možnost?

Frendka se zeptala své kadeřnice, jak na to.

Bez pořádného fénu to nepůjde

Základem  fénování  je fén a ne jen tak ledajaký. Na trhu je spousta značek a druhů a investovat se do nich rozhodně vyplatí. Je dobré, když fén umí nastavovat teploty (nebo má alespoň několik teplotních stupňů) a intenzitu fénování. Skvělé jsou ty, které mají dvojtou hubici. Ty totiž fungují tak, že horký vzduch z jádra obalí ještě studeným vzduchem a nehrozí tak, že se při přižení k hlavě spálíš.

Mokré vlasyPokud máš doma horší fén s jedním stupněm, který po minutě pálí jako čert, co takhle si napsat Ježíškovi? Argumentovat můžeš tím, že si tak nepoškodíš vlasy a nebudeš tedy potřebovat žádné regenerační kúry.

Jak správně postupovat?

Fén je lepší držet dále od hlavy, aby vzduch cestou trochu vystydl. Na škody nejsou ani produkty, které vlasy chrání před teplem. Zajdi do drogerie a prostuduj etikety. Ideální jsou spreje, pěny nebo lehké mlhy.

Chytré je si do vlasů před fénováním vmasírovat objemový sprej nebo tužidlo. To ale nedělej, když jsou vlasy totálně mokré. Nejdříve je trošku prosuš, odlož fén, vmasíruj přípravek a pak dosuš. Usnadníš si pak práci na účesu.

Fénování je ideální začít tak, že si vlasy na mokro učešeš do výsledného účesu. Vlasy je třeba začít fénovat zepředu. Okolo obličeje jsou vlasy jemnější a mají tendenci tvořit víry. Jakmile samy od sebe uschnou, ví tam prostě je a nic s tím neuděláš. Zepředu pak postupuj dozadu, kde jsou vlasy nejhustší. Začni s vyšší teplotou a tu postupně snižuj. Když vlasy dosušuješ, už nemusíš jet na maximum. Spíše než dosušila bys je přesušila a vlasy by ti pak celý den poletovaly okolo hlavy.

Tip kadeřnice: Při fénování nepoužívej kartáče nebo hřebeny s kovovými prvky. Ty se horkým vzduchem přehřívají. Vhodnější jsou ty s teflonem nebo chromem, které na sebe tolik nevážou teplo. Důležitá je také ochrana proti přilepení vlasů, která zamezí, aby se vlasy působením horkého vzduchu lepily na hřeben.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *