Hledáš nový koníček? Zkus step! 

Stojíš na zastávce a podupáváš si? Slyšíš hudbu a hned si poťukáváš do rytmu? Ráda na ulici posloucháš klepání podpatků? Máš ráda staré filmy a muzikály, kde se stepuje? Pak se vsadíme, že step bude tvým koníčkem!  

Co to je step? 

Step anglicky tap dance je druh tance, který je určen široké veřejnosti. Step vznikal zhruba od poloviny 18. století v oblasti New Yorku, kde mezi sebou v tancích soutěžili irští, skotští a afričtí přistěhovalci. Z této směsi se vyvinul původní step. Veřejnost si podmanil ve 20. letech, s příchodem zvukového filmu dosáhl závratných výšin popularity. Asi nejvíce ho proslavil Fred Astair, který dokonce tvrdil, že step je hned po práci pomocných dělníků nejtěžším zaměstnáním. Astair vtisknul stepování nebývalou eleganci, která z něho vytvořila idol filmového plátna 30. let. 

Na co se stepuje? 

Step nejvíce ovlivnil hudební žánr jazz. Dodnes se pro stepování často používá jazzová hudba, ale není to nutnost. Třeba ve stepařské škole FOUR TAPS se stepuje i na ty nejnovější hudební pecky nejrůznějších žánrů. 

Mrkni se, jak se dá stepovat třeba na známý Cup Song od Anny Kendrick.  Video natočila Marta L. Aulická, zakladatelka a lektorka FOUR TAPS. Mimochodem, ke sledování si připrav kelímek, protože pokud ještě „kelímkový rytmus neumíš”, budeš si to chtít vyzkoušet!  

Co je na step potřeba? 

K tomu, abys mohla stepovat toho moc nepotřebuješ. Alfou a omegou jsou stepařské boty, což jsou v podstatě obyčejné kožené boty se dvěma plechy – na špičce a patě. No a pak už stačí jen pohodlné oblečení, hudba, ale ani ta vlastně není podmínkou…

Pro koho step vůbec je? 

Step je vhodný pro všechny a tím se opravdu myslí všichni, od věku, kdy se naučí chodit až do doby, kdy ještě chodit mohou. 

Láká tě stepování?

Pojď stepovat do stepařské školy FOUR TAPS. Studio se nachází v samém srdci Prahy a o tom, že to nejsou žádní žabaři svědčí jejich sbírka medailí jak z mistrovství ČR, tak z mistrovství Evropy a světa. Lekce pravidelně probíhají od září do června formou trimestrů. Třikrát do roka otevírají kurzy jak pro začátečníky, tak pro pokročilé stepaře. 

Pojď si taky zkusit ťuknout… Všechny informace na webu: www.kurzystepu.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *