Jak hubnout v pubertě? Zn. zdravě!

Je ti -náct a chceš zhubnout? Jak vlastně zhubnout v pubertě, kdy se tělo teprve vyvíjí a potřebuje dostávat vyváženou a vydatnou stravu, aby se správně vyvinulo.

Ještě předtím než se pustíš do shazování kilogramů, se nejprve pořádně zamysli. Pokud nepatříš mezi vyložené obézní náctileté, ale pouze máš pouze pocit, že máš menší faldík na bříšku, nebo silnější stehna nebo trochu větší zadek, než tvé kamarádky, nemusí být nezbytně nutné začínat hned radikálně hubnout. Zkus to nejdřív probrat s rodiči nebo třeba doktorem. Poví ti svůj názor a můžou ti případně pomoct.

jablko_hubnuti

Jak zdravě zhubnout v dospívání?

Jako první tě možná napadne držet nějakou dietu. Prostě si vybrat jednu, která by ti nejvíce vyhovovala a začít jíst podle ní, ale to by byla ta největší chyba, kterou bys pro své zdraví mohla udělat! Zní ti to možná divně, ale zásada je jednoduchá – chceš zhubnout – žádná dieta!

Jak se tedy stravovat, abys snížila svou váhu? Zásadní je správná životospráva. Abys hubla, musíš jíst, a to pravidelně a zdravě.

Musíš začít jíst minimálně 5x denně. Od snídaní, přes svačiny, po večeře. Měla by ses vyhýbat tučným jídlům (ale pozor tuky jsou nezbytnou součástí stravy) a sladkostem a slaným pochutinám. Jez menší porce a ke každému jídlu si přidej ovoce nebo zeleninu. Omez konzumaci bílého pečiva. Nikdy nehladověj. Vždy měj po ruce něco k zakousnutí – jablko, mrkev, proteinovou tyčinku.

Kromě správného jídelníčku je strašně důležitý i pohyb. Bez cvičení prostě nezhubneš.

Místo hraní her, koukání televize nebo sezení u netu, raději jdi ven a zapoj se do nějakých sportovních aktivit. Co třeba začít pravidelně běhat, jezdit na kole nebo na bruslích. Nebo pravidelné lekce tance aj. Počítá se cokoli, co budeš děla pravidelně.

Pravidelnému cvičení se věnuj ideálně 60 minut denně, to je totiž doporučené množství fyzické aktivity optimální pro teenagery.

Uvidíš, že když budeš toto dodržovat, budeš se cítit lépe a hubeněji.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *