Jak na suché a poškozené vlasy?

Vlasy se mohou poškodit raz dva. Mezi první příznaky patří ztráta lesku, elastičnosti a hebkosti. Vlasy hodně elektrizují a vypadají rozčepýřeně, zároveň mají tendenci se lámat. K tomu dochází, když dojde k poruše povrchové struktury a ke ztrátě tukového filmu, který tvoří ochranu vlasu. Může k tomu dojít v každém ročním období. V létě kvůli sluníčku a v zimě vlivem větru a mrazu. Samozřejmě vlasům nijak nepomáhá denní fénování a používání žehličky.

Jak z toho ven?

Pokud chceš své vlásky oživit a mít je jako ze žurnálu, pak musíš okamžitě zasáhnout. Samozřejmě se na nějakou dobu musíš rozloučit s barvením, melíry a jinými chemickými zásahy. Tak totiž ztrácí svou obranou schopnost a přirozenou vlhkost.

Mokré vlasyJak se fénovat?

Samozřejmě by bylo nejlepší nějakou dobu je nefénovat, ale když nemůžeš jinak, pak střídej studený a teplý vzduch. Fén drž od pokožky alespoň 15 cm. V létě bys je ale opravdu moc fénovat neměla.

S konečky ke kadeřníkovi

Pokud máš roztřepené konečky, nelituj několika centimetrů vlasů a šup ke kadeřníkovi. Vlasům se uleví, že už nebudou muset vyživovat nemocné konečky, které stejně nejsou hezké. Vlasy se provzdušní a budou rázem vypadat líp.

Jak je mýt?

Je jasné, že mytí vlasů je individuální. Někomu to stačí jen jednou za tři dny, jiný každý den. Pokud ale tvé vlasy jeví příznaky vysušení, neměla bys to s mytím přehánět. I mytí je pro ně zátěž. Při mytí používej kvalitní šampóny a poté i kondicionér. Ten by se neměl nanášet až ke kořínkům, po jeho nanesení by měla vlasy pročesat, aby se kondicionér dostal ke všem vlasům a teprve potom jej smýt.

Péče navíc

Je dobré párkrát za měsíc vlasům dopřát speciální kůru. Masky a balzámy seženeš běžně  v drogerii. Masku stejně jako kondicionér nenanášej na pokožku, protože jinak by se ti mastily vlasy. Důkladně ji vmasíruj do vlasů po uplynutí potřebné doby pečlivě vymyj.

Uvědom si, že i vlasům prospívá, když jsou dobře vyživované a toho lze docílit i správným a zdravým stravováním.

Dobrá zpráva je, že ať jsou vlasy poškozeny jakkoli, nejsou poškozeny navždy. Když jim dopřeješ trochu péče, brzy budou vypadat přímo luxusně. :-)

 

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *