Jak na úspěšný Instagram?

Často slýcháme: „Kdo není na sociálních sítích, jako by nebyl…” Někdo to posouvá ještě dál a říká, že kdo nemá Instagram, jako by nebyl… Máš nebo teprve chceš mít vlastní účet na Instagramu a nevíš jak na to, aby byl i úspěšný? Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát, stačí si osvojit pár návyků a znalostí a budeš spokojená. Holky z redakce pro tebe připravily 9 tipů jak na to. 

instagram_iphone_login

Nauč se fotit

Instagram je o hezkých fotografiích. V podstatě o nic jiného nejde… Osvoj si základy fotografování.  Mrkni na pár videí, kde ti udělí pár rad, nebo buď samouk a zkoušej, zkoušej, zkoušej. Foť všechno okolo sebe na nejrůznější způsoby z jiných úhlů apod. a pak porovnávej. 

Foť na denním světle

Jasně, že i večerní fotky jsou sexy, ale na to je potřeba vyšší dívčí nebo alespoň fakt kvalitní foťák, takže pamatuj: Není nad denní světlo! Přirozené světlo je nejlepším pomocníkem. 

Inspiruj se, ale buď svá

Inspirace není na škodu, ale pokud se chceš prosadit, byť jenom v menším okruhu tvých známých, budeš muset být originální a mít osobitý přístup. Vůbec se neboj svého názoru a toho, že budeš sama sebou. To se cení.

Označuj

Pokud fotíš v nějaké určité lokaci (park, kavárna, město…) označ ji. Může ti to pomoct se zviditelněním se. Lidé se sem chodí inspirovat a mohou tě tak objevit.

Hraj si s barvami

Stejně jako výběr tématu, je taky důležité vybrat si takovou barevnou paletu, aby byl výsledný efekt perfektní. (Zejména pak, když fotíš flatlay – o tom podrobněji jindy) zkrátka a dobře si vyber barevné schéma a toho se drž. Statistiky ukazují, že dobře funguje modrá barva, růžová, zemité odstíny, černobílé fotky zase nikdy nezestárnou.

Jedna fotka nestačí

Instagram není jen o jedné fotce, ale o celé galerii. Zaměř se na ni, vyberte si barvené ladění a styl, kterého se budete držet a vše galerie bude působit celistvě.

Buď aktivní

Pokud je Instagram tvůj jediný komunikační kanál, publikuj zde pravidelně. Hned od začtku si stanov, jak často budeš postovat a toho se drž, ale… když nemáš, co nasdílet, netlač na pilu.

Používej hashtagy

Možná si říkáš, že hashtagům už odzvonilo, není tomu ale tak. Pokud chceš být vidět, pořád se vyplatí. Tip: Používej oblíbené hashtagy, ale zároveň ty, kde není přeplněno. Dá se říct, že v desetitisíci a více příspěvcích se ztratíš. Neboj se nastatrovat vlastní hashtag.

Komunikuj

Pokud už máš nějakou komunitu, buď aktivní. Vyzývej je k akci, komentuj, lajkuj… Nezapomínej, že Instagram je především sociální síť.

A co ty máš Instagram? Jsi na něm úspěšná? Jakými radami se řídíš ty?

rdc

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *