Jak na vlasy? Profesionální péči zvládneš i sama doma!

Také často obdivuješ účesy modelek či hereček a říkáš si, že nikdy nedocílíš stejného efektu? Nebo od kadeřníka často odcházíš zklamaná, protože ti na hlavě nevytvořil účes, který sis představovala? Spolehni se sama na sebe. S profesionálním vybavením a trochou zručnosti vytvoříš jakýkoliv účes tě jen napadne. Fén na vlasy už určitě máš – co dál by ale ve tvé výbavě nemělo chybět?

Dokonale rovný účes
Kroutící se konečky, přeleželé vlasy, neposlušná ofina – s tím vším si hravě poradí žehlička na vlasy. Tento pomocník by neměl chybět v žádné koupelně. Pokud jsou tvé vlasy od přírody vlnité a ráda bys docílila hladkého efektu, anebo máš vlasy rovné, ale neustále někde poletují neposedné pramínky, sáhni po žehličce. Manipulace s ní je neuvěřitelně snadná!

Tip: Pokud máš jemné vlasy a máš strach, že by sis je moha žehlením poškodit, koukni se po modelech, které mají ovládání teploty.

Vlny, vlnky, kudrlinky
Dalšími skvělými pomocníky pro perfektní účes jsou kulmy na vlasy. Ať už chceš docílit velkých měkkých vln nebo andělských kudrlinek, s kulmou na vlasy to hravě zvládneš. Pokud s kulmou teprve začínáš, zvol variantu s klipem, který přichytí konec vlasů a usnadní ti práci. Jestli už máš s kulmou zkušenosti, zkus profesionální modely tyčového typu – ke konci se zužují a efekt natočení je pak mnohem přirozenější.

Tip: Vyhraď si jeden den na experimenty. Zkoušej natáčet jinak silné prameny v různých směrech, abys zjistila, co na tvoje vlasy platí.

Pro experimentátorky
Každá z nás si už zkusila stříhat vlasy sama. Některé naše pokusy dopadly katastrofálně a jiné překvapivě dobře. Ale cvik dělá mistra, že? Ať už se doma chystáš jen zastřihnout si konečky nebo jsou tvé plány odvážnější, zapomeň na klasické nůžky na papír s kulatou špičkou! Nikdy s nimi nedocílíš rovného střihu, ani se ti nepodaří konečky prostříhat. Kadeřnické nůžky jsou speciálně navrhnuty tak, aby s nimi bylo snadné vlasy nejen zastřihnout, ale také prostříhat.

Tip: S kadeřnickými nůžkami můžeš skvěle zamaskovat nepovedený zub i odlehčit konečkům. Stačí chytit pramen vlasů mezi prsty a jemně stříhat nůžkami proti konečkům – docílíš tak přirozenějšího efektu.

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. vanda napsal:

    Dobrý večer, co by jste doporučila na ofinu,když mám “vlka”? Děkuji za odpověď

  2. krystýna katulová napsal:

    hm…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *