Jak nastoupit po prázdninách do školy a neumřít

A je to tu, den který by nejspíš valná většina z nás nejraději na věky věků vyškrtla ze všech kalendářů na světě, a to první školní den. Nezáleží na tom, jestli nastupujete na druhý stupeň na základní škole, do devítky, do prváku nebo do čtvrťáku. Ať tak či tak, pořád nastupujete do školy a to je otrava, ať už se na to díváte z kteréhokoli pohledu.

skolni lavice

Frendka si pro vás ale připravila pár věcí, které by vám minimálně ten první týden mohly zpříjemnit.

Snídaně

Ne nadarmo se říká, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Pokud ráno nemáte čas dělat si pracně jídlo, připravte si ho den předem, však ono se tomu nic nestane a uvidíte, že minimálně vstávání pro vás bude lepší, když si dáte něco dobrého na zub. A navíc je to zdravé!

Hudba

Hudba, lék pro bolavé duše, srdce, mozky, těla, všechno. Nalaďte si vaší nejoblíbenější hudbu jako budík, pusťte si ji do sluchátek a po cestě do školy si pobrukujte nebo klidně i zpívejte na celé kolo, ignorujíc nechápavé pohledy ostatních. Hlavně, že vás to uklidní!

Film, výlety…

Ačkoliv se tomu možná nechce věřit, i učitelé jsou ze začátku školního roku otrávení, znudění a nic se jim nechce (až na pár výjimek), čehož by se mělo okamžitě využít ve váš prospěch. Zkuste navrhnout kulturní vložku v podobně filmu nebo výstavy ve vašem okolí – když se to bude alespoň trošku týkat výuky, šance na úspěch jsou velké!

A jaké jsou vaše tipy pro přežití prvního školního týdne?

Anička S.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *