Jak pečovat o nohy?

Každý den pečuješ o svůj vzhled a říkáš si, že nožky můžeš v zimě vynechat? Tak to je pěkný omyl. Nikdy nevíš, kdy a komu je budeš ukazovat.

Nesmysl, říkáš si? Tak si to představ. Jdeš si po ulici, uklouzneš a je to… zlomená noha. Na chirurgii se tě zhostí pěkný mladý doktor a ty si budeš připadat jako totální čuně. Nebo další situace, jdeš na rande s tvým idolem a i když to není tvůj styl skončíte nečekaně trochu dále, než bys čekala a trapas je na světě.

nohy v srdciJak o nohy správně pečovat?

Oholené nohy jsou základ. Jasně nemusíš se nutně holit úplně každý den, pokud ten pocit štiplavých chloupků vydržíš, ale alespoň jednou za tři dny, by to šlo ne?

Nikdy se ale nehol na sucho a to ani když spěcháš. Pokud je budeš holit bez použití pěny nebo alespoň mýdla, tak budou extrémně suché a plné pupínků. Pokud je ale vždycky navlhčíš a dopřeješ jim pěnu, hned budou přímo vybízet k pohlazení.

Vždy po holení, ideálně každý den je namaž. Nohy potřebují hydrataci i zimě. Dopřej jim občas nějaké to výživné tělové mléko.

Čas od času si udělej chvíli pro sebe. Pokud tě to nebaví, pak si pozvi i tvoji frendku a ponořte nožky do teplé lázně. Do vody použijte mini mýdlo, pěnu do koupele nebo klidně i čajové sáčky bylinného čaje. To jim je prospěje. Když už budou hezky odmočené, vezmi pilník nebo pemzu a obrus z pat odumřelou kůžičku. Potom je samozřejmě zase namaž.

Nezapomeň ani na nehty. Ty pravidelně stříhej, piluj, odstřihávej záděry a pokud se ti to líbí, tak je i lakuj.

Když o nožky budeš pravidelně pečovat, nikdo jim neodolá a v létě budou krásně vyživené, hydratované a hladké. A to se hodí, ne? :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *