Jak postupovat po odhalení nevěry?

Všechny chceme, aby nám naše drahá polovička zůstala věrná až do konce života. Realita je bohužel jiná, a tak se ve svém okolí často můžeme setkat s nevěrou. Co dělat, když se to stane právě tobě? Je jasné, že dekorum se v takovém případě uchovává jen velice těžko, ale přesto by ses o něj měla pokusit. S odstupem času totiž budeš na celou situaci koukat jinak.

Jak se může nevěra projevit? Pozor, následující indicie nemusí vždy znamenat, že je ti tvá polovička nevěrná. O určitých změnách vašem vztahu to ale nejspíše svědčí.

 

neveraNeustálé hlídání mobilu.

Používání více parfému.

Nezvyklé kupování nového oblečení, i když nakupování nesnáší.

Vymýšlení podivných výmluv, proč ti nemohl večer zavolat.

Extrémně dlouhý čas strávený v koupelně.

 

Jestli právě tohle odpovídá chování tvé polovičky, tak se ti nejspíše chce okamžitě zvednout telefon, zahltit dotyčnou osobu spoustou nových sprostých slov a hned poté dát vědět všem v okolí, co je zač. Ale to nedělej

V afektu tě totiž napadne spousta věcí, kterých bys potom nejspíše litovala. Nejprve se tedy zkus uklidnit – jdi se projít, pusť si něco, u čeho si popláčeš, zajdi se svěřit kámošce. Až poté, co vychladneš, jdi za partnerem a dej mu příležitost říct ti k věci své.

Rozhodně se vyvaruj pátrací akci, kdy, kde kolikrát a s kým… Neptej se na podrobnosti z toho románku, odpovědi by se ti neposlouchaly dobře a stejně se ti neuleví. Přemýšlej, jestli váš vztah stojí za záchranu. Přehraj si dosavadní vývoj vašeho vztahu a v žádném případě nedovol, aby nevěra byla to jediné, na co si vzpomeneš.

Ukaž svou sílu. Když situaci zvládneš v klidu a bez hysterických výbuchů a osočování. V partnerových očích stoupneš a když už nezačne rovnou litovat, toho co provedl, alespoň si svou chybu snáze uvědomí. Ať provedl cokoli, zaslouží si prostor pro zdůvodnění, pokud totiž má váš vztah pokračovat, je důležité zjistit, kde se stala chyba.

Pokud najdete východisko, buď trpělivá. Věř v to, že si partner svoji chybu uvědomil. Najít stoprocentní důvěru bude běh na dlouhou trať. Behěm této doby se snaž neupírat mu sex a intimitu, a rozhodně z toho nedělej negativní zážitek.

V tomto těžkém období udělej něco pro sebe. Navštiv staré známé, nechej se ostříhat, změň barvu vlasů, kup si něco na sebe. Za ty prožité nervy si to zasloužíš. :-)

 

Martina Mlsná

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *