Jak poznat kvalitní koženou kabelku? Napoví cena i vaše smysly

Mnoho žen miluje kabelky a kupují si je jako sběratelské kousky, které častokrát vezmou ven možná jen jednou do roka. Krásné a kvalitní kabelky od proslulých značek mají navíc vysokou hodnotu a mohou být i dobrou investicí, pokud je však umíte poznat a nenecháte se zlákat padělky. Podobně jako diamantové prsteny mohou být více či méně kvalitní a podle toho se určuje jejich cena, i kabelky mohou mít různé úrovně kvality.

Skutečná kůže

I pokud najdete na kabelce monogram ve tvaru svlečené hovězí kůže, rozhodně nemáte jistotu, že kabelka z pravé kůže je. V jednotlivých kůžích, které dnešní trh nabízí, je totiž hodně rozdílů a je třeba je pečlivě rozlišovat. Například jako useň může být i označen materiál, který vznikl po rozemletí nejspodnější vrstvy kůže a tento zbytkový odpad se pak je pomocí lepidla spojil do finální podoby, která má k reálné kůži hodně daleko. Pak lze jen stěží mluvit o kůži, protože takový materiál má minimální výdrž a snadno praská.

Jak poznat kvalitní materiál

Společenské kabelky chceme nakupovat jen v nejlepším kvalitě, ale při výběru se často musíme spolehnout hlavně na své smysly. Hodně může napovědět váš čich. Kůže má velmi zvláštní a jedinečnou vůni. Zkuste tedy přivonět a udělejte si hned obrázek.

Cena napoví

Kvalitní kabelka nebude nikdy levná, to je prostě fakt. Za kvalitní kůži musíte zaplatit, takže pokud vám někdo tvrdí, že vám prodává koženou kabelku za tisícovku, dejte od ní raději ruce pryč, anebo počítejte s tím, že vydrží tak možná jednu sezónu.

Teplota materiálu

Pravá kůže je na omak teplejší – zkuste tedy na kabelku přiložit dlaň a uvidíte, zda reaguje na vaše teplo a drží si příjemnou teplotu okolního prostředí.

Ptejte se

Pokud se jedná skutečně o kvalitního výrobce kabelek, jistě nebude mít problém přesně vám říct, z jakého materiálu je kabelka vyrobena, kdo ji dělá, jak se při výrobě postupuje apod. Jestliže tyto informace nemá, je to minimálně hodně podezřelé.

Zdroj obrázku: Voyagerix / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *