Jak se krásně opálit?

Proč chodit do solárka, když to navíc není moc zdravé a navíc když venku svítí sluníčko o sto šest? Podobně jako v soláriu se můžeš opálit i během běžného opalování. Jen to chce vědět jak na to…

Pokud ti do vínku nebylo dáno příliš mnoho pigmentu, pak ti asi nezbude, než se spolehnout na samoopalovací krémy. Pokud víš, že jsi schopná se alespoň trochu opálit, dej na tyto rady.

Během léta pojídej beta karoten, který naštěstí najdeš v samých dobrotách jako jsou mrkev, meruňky, papája, mango, nektarinky, broskve nebo špenát.

Udělej si peeling

Před tím, než se pustíš do opalovacího cyklu, si udělej peeling. To neznamená, že musíš utrácet peníze za návštěvu kosmetického studia. Peeling zvládneš i doma, buďto si kup speciální pleťový peeling, který seženeš v každé drogerii, nebo si jej vyrob. Z pleťového mléka a na jemno namletých ovesných vloček, mandlí nebo oříšků ze sáčku. Jednoduše řečeno, potřebuješ cokoli, co je alespoň trochu abrazivní – tedy to, co tě zbaví přebytečných šupinek, respektive staré kůže, která by se ti stejně brzo oloupala. Díky peelingu dosáhneš rovnoměrného opálení a nebudeš flekatá.

bikini

Kdo nemaže, ten se neopálí 

Pokožka potřebuje hydratovat, obzvláště, když se chodíš koupat a dostává tak zabrat. Hydratační krémy v létě používej hned několikrát. Nebo alespoň ráno a večer. Když se na pokožku vykašleš, bude vypadat staře.

Až budeš vybírat opalovací krém, neboj se sáhnout po vyšším SPF faktoru. Klidně začni s 50 a postupně ubírej, na 30 a pak na 15. Vyšší faktor neznamená, že se neopálíš vůbec, ale pokožka bude hnědnout postupně, rovnoměrně a dojde k menšímu poškození buněk. Na ošklivé sloupání snědé barvičky díky vyšším faktorům  můžeš zapomenout.

Večer po opalování se namaž zase krémem po opalování. Ten seženeš v lékárně nebo v běžných drogeriích.

Chce to čas

Opalování chce čas a rovnou zapomeň na to, že se přes poledne natáhneš na sluníčko a večer budeš snědá – tak si koleduješ o pekelné spálení, úžeh, úpal a do budoucna i o rakovinu kůže. Opalování si rozvrhni do několika dnů a klidně i týdnů.

Chceš své opálení podtrhnout? Pak v létě noc světlé oblečení, bílé, světle modré, růžovoučké nebo jakékoli pastelové barvy. Všechno to krásně ladí se snědou pokožnou. Přesvědč se sama. :-)

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *