Jak se líčit, když nosíme čočky?

Všechny to známe, ráno vstaneme, umyjeme se, ale pořád nám přijde, že to nejsme my. Denní líčení je našim denním chlebem, a tak není divu, že líčit se chtějí i ty z nás, které nosí brýle nebo čočky. S brýlemi je to trochu jednodušší, stačí si na oči nanést výraznější líčidla, aby oči i skrz obroučky vynikly.

okoJak je tomu ale když nosíme čočky? Můžeme se si vůbec nanášet řasenku? Frendka.cz to pro tebe zjistila a ty čti dál.

Odpověď je jasná, ano, i s čočkami se líčit můžeme, jen musíme dodržovat několik pravidel.

Líčit se můžeme až po nasazení čoček. Základem jsou čočky, které uchováváme v kvalitním roztoku. Kvalitnější roztoky jsou totiž k očím šetrné a čočky díky nim zůstávají vlhké a oči nás během dne nepálí a nenutí nás k mnutí. Řasenka tak má šanci zůstat na řasách dlouho. :-)

V drogeriích bychom měly sáhnout po řasenkách, tužkách a stínech s nápisy sensitive, protože tyto výrobky bývají k očím šetrnější.

Kosmetické prostředky bychom v žádném případě bychom neměly nanášet na vnitřní okraj víček. Tak by se mohlo stát, že čočky znečistí povrch čočky a my bychom v průběhu dne viděly prapodivné černé čmouhy. O riziku poranění o hrot tužky ani nemluvě.

Během nákupu bychom si měly dávat pozor na řasenky, které obsahují drobná vlákna. Ty totiž rády odpadají a opět by v průběhu dne dělaly na oku neplechu.

K líčení samozřejmě patří i odličování. Než s tím začneme, vždy musíme čočky nejdřív vyjmout. Oči poté odličujeme pomocí odličovacích ubrousků nebo vatových tampónků. Na ty naneseme odličovací vodičku nebo krém a na oko během odličování netlačíme. Jinak opět hrozí poranění oka.

Posledním pravidlem je, že při použití laku, parfému nebo jiného spreje musíme mít zavřené oči. Hrozí totiž usazení spreje na čočkách a následné pálení očí.

A co ty, nosíš brýle nebo čočky?

Martina Mlsná

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *