Jak se připravit na vztah na dálku?

Chystáš se odcestovat za prací, odjíždíš studovat do ciziny nebo se tvůj miláček stěhuje do jiného města? Desítky, stovky, tisícovky kilometrů, které vás dělí, obvyklý kontakt v podobě telefonních hovorů nebo písmenka vyťukaná na počítači. Na co dalšího se můžeš připravit?

Málo komunikace

Musíš se smířit s tím, že neuvidíš jeho tvář tak často, jak bys chtěla. Nahradit to sice mohou moderní výdobytky naší doby jako je skype, ale osobní kontakt je osobní kontakt. Pomoct ti mohou i další vychytávky jako psaní sms, e-mailů, po sociálních sítích, telefonování… Můžete si vztah okořenit i trochou romantiky a posílat si dopisy. Takováto komunikace je ale hodně neosobní a nejspíš se to projeví v komunikaci tváří v tvář, kdy se budete snažit dohnat ztracený čas. Je ale možné, že vás posílání textovek a telefonáty omrzí a postupně budete ztrácet přehled, co druhý dělá. A láska se vytratí…

vztah

Nejistá budoucnost

Nejspíš si budete muset plánovat společné chvíle hodně dopředu. Nedomluvíte si totiž běžné rande ze dne na den jako ostatní páry. Časem si asi budete klást otázky: Je tohle opravdu, co chci? Má to cenu? Co bude za rok?

Žárlivost a nedůvěra

Hodně vztahů na dálku ztroskotá na nedůvěře nebo žárlivosti. Budeš se proto muset obrnit velkou dávkou tolerance a také odhodlání. Neexistuje totiž žádná možnost, jak bys zjistila, jestli tvůj miláček mluví pravdu a opravdu jde jen do kina s kamarádem.

Jak na vztah na dálku?
  • Pokud si nevíš rady, jak se ve vztahu na dálku chovat, řiď se jednoduchými radami, které ti tvoje přemýšlení usnadní.
  • Udržujte společný kontakt – opravdu hodně si spolu povídejte. Svěřujte se se svými trablemi, pocity ale i radostmi. Plánujte budoucnost!
  • Užívejte si společný čas naplno a nezatěžujte se zbytečnými konflikty a hádkami.
  • Ukaž svému příteli, že jsi hodná jeho důvěry.
  • Buď ke svému partnerovi pozorná, oplatí ti stejnou mincí.
Výhody a nevýhody

Vztah na dálku zaručuje víc svobody. Člověk má více času sám na sebe, na své přátele a koníčky. Na druhou stranu nic nenahradí blízkou přítomnost toho druhého, obyčejné objetí nebo polibek… Za nějakou dobu vztahy ztroskotávají na tom, že si člověk začne připadat osamělý. Navíc můžete zažívat pokušení být s někým jiným, když druhý člověk není na blízku.

Vztah na dálku prostě potřebuje souhru, sdílené hodnoty a promyšlenou komunikaci. Výhodou a také pevným stavebním kamenem takového vztahu je určitá předchozí délka vztahu nebo společné bydlení.

Kristýna Dušková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *