Jak se ráno probrat

Ach jo, ranní vyspávání je spolu s prázdninami fuč. O vstávání v deset hodin si můžeš nechat jen zdát. Někteří šťastlivci bydlící blízko školy, můžou vstávat po sedmé, pro většinu je ale šestá, někdy sedmá onen nejhorší čas dne. Co dělat, aby se ti vstávalo dobře a jak se ráno nakopnout?

Nepodceňuj pravidelnost spánku

Spi pravidelně a vyhýbej se výkyvům jako o prázdninách. Choď spát pravidelně ve stejnou dobu a ve stejnou dobu i vstávej. Ideální doba spánku je sedm až osm hodin, někomu ale může vyhovovat i devět hodin. Každý organismus je jiný, tak poslouchej ten svůj a dopřej mu dostatečný spánek.

probuzeniPrvní myšlenky musí být pozitivní

Vstávej s pozitivními myšlenkami. Jasně, škola a učení asi nepatří mezi tvé největší záliby a asi na ně jako většina lidí moc netěšíš. Těšit se ale můžeš na spolužáky, na kámošku, na oběd, na odpolední rande. Na další díl tvého seriálu. Prostě, když vstáváš, mysli na pozitivní věci, uvidíš, že se z postele dostaneš hbitěji.

Pozdrav slunce, protáhni tělo

Přijde ti rozcvička po ránu trapná a navíc nechápeš, kde bys na ni měla vzít čas? Jednouše to zkus. Obětuj ráno deset minut a věnuj je krátké rozvičce – nebudeš litovat. I jen pár cviků na protažení nebo třeba pozdrav slunce ti rozproudí krev v žilách a nahrne se ti do nich energie, což je přesně to, co po ránu potřebuješ.

Místo kofeinu voda s citrónem

Tvoje první myšlenka po ránu patří kávě a kofeinu? Tak na to zapomeň. Je fakt, že kofein v čaji nebo kafi tě hned probudí, ale tento zlozvyk má z dlouhodobého hlediska negativní efekt. Mnohem lepší je po ránu vypít sklenici vlažné vody s citrónem. Teprve poté se běž umýt a uvézt do provozu. Díky vlažné vodě tvoje tělo nedostane ledový šok, který se dokáže vyrovnat i stresové situaci a organismus se bude probouzet pomalu.

Bez snídaně nikam nelez

Bez snídaně nikam, i když po ránu nerada jíš, snídat by se mělo. Ve snídani by neměly chybět sacharidy (celozrnné pečivo, chléb, celozrnné cereálie), které ti dodají potřebnou energii. Důležité jsou i bílkoviny, které najdeš třeba v mléčných výrobcích, sýrech nebo vejcích. Snídaně ti dodá sílu a energii a hlavně tě jen tak nepřepadne únava a člověk se navíc cítí vyrovnanější, odolnější a tak nějak víc v pohodě.

  • Pokud ranní vstávání zvládáš bez problémů, patří ti upřímná gratulace. Pokud ne, chce to jen čas a pevnou vůli. Nezapomeň, že s úsměvem jde všechno lépe. Dopřej si ráno klid a čas a až než půjdeš ven, mrkni na sebe do zrcadla, pochval se a usměj se – uvidíš, že druhý den to ráno půjde snadněji.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *