Jak se starat o nehty?

Nehty jsou částí těla, které si okolí všímá jako první. Proto bychom o ně měly pečovat. Jen si představ, jak asi vypadá holka, která je načesaná, hezky a moderně oblečená a z pod okousaných nehtů se jí dere zalezlá špína. Fuuuj, to se nedá. Neznamená to ale, že bychom měly hned zaběhnout do prvního kosmeťáku a nechat tam hned několik stovek za jejich úpravu. Péči o nehty hravě zvládneme i samy. Jak na to?

V prvé řadě je třeba zbavit se zlozvyků jako okusování nehtů. Když se budeš o nehty sebevíce starat a pak si je stejně okoušeš, budou vypadat ošklivě.

manikuraKvalitní nářadí

Pořiď si kvalitní nářadí. Nůžky a kleštičky by měly být z nerezové oceli, aby nepoškodily nehty. Pilníky by měly být kamenné nebo skleněné. Aby byly nehtíky fakt hezké, měla by sis pořídit i leštěnku a lak.

Při pilování postupuj od středu ke krajům a neměnit směr. To jak dlouhé je nakonec necháš a jaký tvar jim určíš je jen na tobě – moderní jsou upravené nehty, zbytek je jen na tvém vkusu. Pokud se ti nehty lámou a nic nevydrží, nech je přečnívat jen jeden až dva milimetry přes lůžko. Pokud je chceš opticky prodloužit, vypiluj je to do tvaru mandlí.

Po ostříhání a vypilování se pusť do leštění, je to super alternativa pro namísto laku pro ty, kdo mají suché a křehké nehty. S leštěním začni dole a pokračuj nahoru.

Dobře se stravuj

Pokud máš křehké a lámavé nehty, pravidelně užívej multivitamin s obsahem železa. Taky bys v tom případě měla jíst hodně ryby, játra, vejce, slunečnicová semínka, vápník nebo brokolici.

Pokud se s nehty trápíš dlouhodobě a nic ti nepomáhá, je dobré poradit se s lékařem.

upravene nehtyDopřej jim lázeň

Čas od času ponoř ruce do vlažné vody s kapkou tekutého mýdla a vonného olejíčku, tak jim dopřeješ bezva lázeň, která jim pomůže vytvořit ochrannou vrstvu. Každý večer před spaním by sis měla mazat ruce krémem anebo je ponořit olejíčku.

Aceton ne!

Pokud nehty lakuješ, pak bys měla nehty před každým lakováním nejprve nalakovat bezbarvým, nejlépe zpevňovacím lakem. Lak nanášej vždy na odlakované nehty. Nepodceňuj ani odlakovač, používej jen ten výhradně bez obsahu acetonu, který tolik nevysušuje a obsahuje i ochranné látky jako vitamin E nebo lanolin. Doporučovaný je i lak obohacen aloe verou. Jak správně lakovat nehty se dočteš v některém z dalších článků.

Nika

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *