Jak se vyhnout nudě o prázdninách

Celý rok se těšíte na chvíle volna a prázdnin, a když přijdou, nevíte pořádně, jak s nimi naložit? Letní čas by byla velká škoda jen tak promarnit. Proto vám v dnešním článku přinášíme tipy, jak předejít nudě a udělat z letošních prázdninových dnů nezapomenutelné.

Společně za dobrodružstvím

Ty nejlepší zážitky jsou ty, které prožijeme s partou dobrých přátel. Zkuste společně s nimi vymyslet něco, na co budete dlouho vzpomínat. Co jste si vždycky přáli vyzkoušet a neměli jste na to sami odvahu? Jestli vás nic nenapadá, my pro vás pár zajímavých návrhů máme:

 • Zazávoďte si na paddleboardech
  Plavit se na paddleboardu není nic těžkého a při troše tréninku na něm můžete i závodit. Zajděte si do půjčovny někde u vody nebo vyrazte na závody. Jedny takové se konají třeba na brněnské přehradě ve dnech 1. až 2. srpna 2020, jde o KIBOKO Paddleboard Fest Brno. Pořádá se ale i spousta jiných závodů po celé České republice.

na vode

 • Sjeďte řeku na kánoích
  V létě se spousta aktivit točí kolem vody. Jednou z nich, která je skvělou volbou pro bandu kamarádů, je i splutí řeky na kánoích či raftech. Pokud jste vodáčtí začátečníci, vyberte si nenáročnou trasu, nasaďte slamáky nebo si pořiďte vtipná originální trička s potiskem rozlišující jednotlivé posádky a hurá na to. Vybavení si můžete zapůjčit například v půjčovně Samba.
 • Uspořádejte „Prostřeno“
  Oblíbené letní grilovačky můžete updatovat do podoby pořadu Prostřeno.
  Pozvěte někoho na večeři a dejte si záležet na přípravě předkrmu, hlavního chodu, dezertu i vymýšlení zábavy. Pokud rádi vaříte, je to skvělý způsob, jak se pobavit společně s přáteli. Zkuste se za celé léto vystřídat u stolů několika přátel a navzájem se ohodnoťte.

jidlo_pratele

Cestujte kamkoliv a na čemkoliv

Poznávat nová místa, kochat se krásou naší nebo jiné země, rozšiřovat si přitom obzory a zároveň sportovat. Cestování je nejlépe investovaným časem v jakémkoliv období. Pokud nevlastníte auto, neváhejte sednout na kolo nebo využít vlakovou dopravu.

 • Cyklopecky
  Pokud zvolíte kolo, najděte si osvědčené cyklotrasy. Po celé ČR je jich spousty a navštívit můžete i bike resorty a traily pro horská kola. Naším tipem jsou východní Čechy, zkuste si projet trasy doporučené v rámci soutěže Cyklopecky. Třeba se vám poštěstí za tři nasbíraná razítka získat i nějakou tu cenu.
 • Zdolávejte vrcholy
  Zážitkem, který vám zahřeje svaly i duši, je bezesporu výstup na horský vrchol. A že je jich kolem spoustu! Byli jste na Sněžce? A co Lysá hora, Praděd nebo Ještěd? Odkud jste se ještě nedívali? 

Omrkněte to i u sousedů, třeba takový výhled ze slovenského Velkého Rozsutce na Malé Fatře vás dozajista dostane. Zpestřením může být i výstup za východem slunce. Každoročně se takový hromadný výstup koná například na Sněžce, zorganizovat si ho však můžete kdekoliv a po svém.

 • Vlakem na výlet
  Romantické výletění si zaručeně užijete při jízdě vlakem. Po cestě si můžete číst, hrát hry nebo pozorovat krajinu. Vystoupíte si na zajímavém místě, které si vytipujete přes aplikaci Českých drah a pak můžete nasednout a vyrazit o kus dál. Pořiďte si výhodnou letní jízdenku a využijte každou volnou chvilku. 
Hrajte si jako malí

 V létě se v nás probouzí děti. Je na čase přestat být tolik upjatí a vystresovaní, dosyta se smát a společně dovádět. Hrát si můžete kdykoliv a s lidmi jakéhokoliv věku. 

pratele_piknik

Uspořádejte odpoledne plné her a tvoření

Rozdělte se do skupin, odlište své týmy originálním úborem a vymyslete úkoly a odměny. Soutěžit se dá v čemkoliv. A když počasí zrovna nepřeje, zachrání to deskovka nebo karaoke. Na rodinné sešlosti jsme kdysi navozili babičce na zahradu několik koleček hnoje od známého a pojali jsme to jako soutěž. Dokonce jsme se několik let sjížděli na tohle setkání v tričkách se jménem naší rodiny a pokaždé se vymyslela jiná zábavná hra. 

Léto přeje novým zážitkům a přátelstvím, tak toho využijte. Buďte kreativní a proaktivní. Nemeškejte čas zíráním do monitorů a čekáním na to, až se někdo ozve. Zavolejte tomu, koho jste dlouho neviděli a naplánujte společný výlet, navštivte rodinu nebo zazvoňte u sousedky a pozvěte ji na grilovačku. A i kdyby se nikdo nenašel, máte sebe, svoje nohy a chuť poznávat svět. Tak neseďte doma na gauči. Přejeme vám ty nejkrásnější prázdniny!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *