Jak se vykousnout? A jak se u toho neztrapnit?

Jak na to? Jak se to dělá? Bude se mi/mu/jí to líbit? Jak se u toho neztrapnit? Jak na to, aby nepoznal, že je to můj první? A v podobných otázkách by se dalo pokračovat snad do nekonečna, a článků a rad ohledně líbání není nikdy dost. Takže na následujících řádcích najdeš pár dalších tipů. Pojďme vzít popořadě.

libani_vykousnuti

V první řadě to chce KLID!

První pusu si dávají už děti ve školce a je to pro ně úplně spontánní. Děti nad tím nepřemýšlí, pak se tomu prostě zasmějí a jede se dál. Proč by tomu mělo být jinak o pár let později? Líbání nebo vykousnutí chceš-li, není žádná věda. Ale naprosto chápu, že nějaké ty obavy má úplně každá holka. (Jasně i kluci, ale kluci věci tolik neřeší a většinou jsou dost od rány, takže ti by to ani obavami nenazvali.)

Jak na líbání ti dopodrobna psát nebudu. Užitečné rady pro začátečníky najdeš tady. Ale tady jsou tři odpovědi na, které si dost možná taky kladeš…

Bude se mi/mu/jí to líbit? 

Při líbání se uvolňuje hormon štěstí, takže pokud je to dobrovolné, líbit se ti bude. A s každým další pokusem víc a víc. Protože časem z tebe odpadne stud a nervozita a budeš si to více užívat. No a tvůj protějšek to bude mít stejně. 

Jak se u líbání neztrapnit? 

Otázkou je, co je pro tebe trapné. Ale tady je pár tipů, na co si dát pozor.

Svěží dech 

Někdy se to těžko dělá, ale dech zapáchající po česneku, cigaretách, kořeněného jídla apod. není zrvona velká lahůdka. Takže pokud tušíš, že by na vykousnutí mohlo dojít, vyvaruj se těchto nešvarů. Nebo měj vždy po ruce sprej do úst nebo žvýkačku, ale…

Žvýkačka

Začátečníci v líbání moc neví, co se žvýkačkou, takže je dobré ji v ústech během líbání nemít. Žvýkačka ti může vypadnout, což teda trapas je. Během líbání na žvýkačku může tvůj spolulíbač jazykem narazit, a to pro někoho nemusí být moc příjemné. Žvýkačka navíc produkuje sliny, a to fakt nechceš.

Sliny

Jasně, dělají se všem a pořád, ale právě třeba žvýkačka podporuje tvorbu slin a slinání je roztominé leda tak u bernardýna, ale není ani trochu sexy a k líbání prostě nepatří. Takže když budeš mít pocit, že máš nějak hodně slin, neboj se si polknout nebo to můžeš udělat fikaně, a sice, že líbání přerušíš, protějšku se podíváš do očí, usměješ se, mezitím polkneš. Dobrý ne? 

Jak na to, aby nepoznal, že je to můj první polibek?

Přiznat, že ses ještě nelíbala, není vůbec na škodu a není to nic, za co by ses měla stydět. Většinou ale chceme, aby se to nevědělo a abychom působily zkušeně. V takovém případě ti radím: trénuj. Zkoušej si to sama na sobě, na ruce, před zrcadlem nebo pokud jsi hodně odvážná, domluv se s kamarádkou a zkuste to spolu. Jinak ale neboj, žádný návod na to není a není to ani žádná věda, takže nikdo to stejně nepozná. :-)

Sandra Š.
foto: unsplash.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *