Jak se začít bavit s klukem?

Chystáš se jít s klukem ven a začínáš panikařit z toho, o čem se s ním budeš bavit? Tak toho hned nech! Proč se bát? Umíš se přece bavit s rodiči, sourozenci, kámoši i s cizími prodavači, proč by to nešlo i s klukem? :-) Nezapomeň, že i kluci jsou z masa a kostí a i oni mají emoce, tak nepanikař a přečti si, jak a o čem se bavit.

Jak se začít bavit s klukem?

Úplně normálně, zkus se třeba nejdříve zeptat, jak se ten den měl? Co dělal? Byl ve škole? Chodí do té samé jako ty, nebo do jiné? Chodí do jiné? Paráda, jaké to tam je, co tam chodí za lidi a jsou učitelé stejní prudiči jako ti tvoji? – Vidíš, kolik otázek jenom o škole můžeš položit?

stydliva holka

O čem mluvit?

Nemusíte samozřejmě mluvit jen o škole, té koneckonců asi máte oba až nad hlavu. Můžeš mluvit třeba o tom, kde právě teď jste.

Potkali jste se v parku? Chodí tam rád? Taky se ti tam líbí?

Potkali jste se v hospodě? Jak často tam chodí? Co pije rád? Jaké jídlo mu tam chutná a celkově, co rád jí?

Potkali jste se v klubu? Zeptej se, jak se mu líbí, jak hraje tamější DJ. Co rád poslouchá, co tam pije a kdy půjde příště zase.

Další možností jsou koníčky. Každý má nějaké koníčky. Takže se vyptávej. Co dělá, jak dlouho to dělá? Kouká třeba na filmy? Jaké filmy viděl naposledy? Jak se mu líbilo?

Nenadávej a nebuď kritická, ať z tebe nezíská dojem, že jsi moc velká negativistka. Ani se neshazuj nebo nevysmívej druhým, tím bys taky mohla klesnout.

Tak co, pomohly tě ukázkové otázky nasměrovat? Jestli ano paráda, určitě přijdeš na to, jak je rozvinout.

O čem se s klukama napoprvé nebavit?

Existují témata, která se na první rande moc nehodí. Nestěžuj si na nemožné rodiče, učitelku, co si na tebe zasedla, spolužačky. Nedrbej, ať už o celebritách a známých osobnostech, tak o tvých známých, které on vůbec nezná.

Taky je tabu mluvit o tvých bývalých a vyptávat se ho na jeho bývalky a milostné avantýrky. To se prostě nedělá.

Sandra Š.
foto: Serge Bertasius Photography, freedigitalphotos.net

Mohlo by se vám líbit...

5 komentářů

 1. Adel napsal:

  To já se mezi klukama stydím mluvit, nikdy jsem pořádně nevěděla o čem východ se s nimi bavila. Když jsem chodila na základku, tak se tam dva moji, dnes už bývalý spolužáci bavili hodně o YouTuberech, taky probírali hry, vždycky tak, aby je nikdo neslyšel. Mezi klukama nevím, jak mám začít s nimi mluvit.

 2. Kajča napsal:

  Ahoj já se teda pokusím se bavit víc s klukama.

 3. Mája napsal:

  A když se mi holky u nás protivý a nebaví se se mnou , jak se mám začít bavit s klukama?

 4. Maky napsal:

  Jako já nemám s bavením s klukama problém 😉 Když prostě nevíte o čem se bavit ptejte se nato co rád dělá a jestli čte, nebo na jaké filmy se dívá! Pár rad:
  1) Hodně se ptejte, když se ptáte zjistíte o čem se můžete bavit přístě
  2) Kluci mají rádi když je někdo poslouchá
  3) Nezačínete se bavit první! Kluci nemají rádi vlezlé holky…

 5. Maria napsal:

  Kluky z naší třídy zajímá jen hra Minecraft a jsou na ni úplně závislý.Jinak kluky hodně zajímá sport a počítačové hry.Kluci dospívají později než holky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *