Jak se zbavit černých teček?

Černé tečky. Noční můra dokonalé pleti. Přesto že nesvědí ani nebolí, jsou jen na obtíž. V obchodech a drogériích zajisté seženeš spoustu přípravků, které ti mohou pomoct zbavit se jich. Od pleťových vodiček přes krémy a masky. Ale nemusíš utrácet peníze v obchodě, můžeš si svoji směs proti černým tečkám vytvořit sama doma. Frendka ti poradí, jak sáhnout v lednici a ve špajzu po těch správných surovinách.

kosmetika

Med

Umyj si tvář a osuš ji ručníkem. Pak vezmi trošku medu mezi prsty a obličej jemně promasíruj pár sekund, hlavně tam, kde jsou černé tečky nejviditelnější. Poté opláchni a žasni!

Vaječné bílky

Z vaječných bílků vytvoříš skvělou masku, která nežádoucí černé tečky sprovodí ze světa. Stačí obličej očistit, nanést v tenké vrstvě vaječné bílky a počkat, až zaschnou. To může trvat tak 10 minut. Pak masku sloupneš nebo smyješ obyčejnou vodou.

Pepř a tvaroh

Do tvarohu přimíchej lžíci pepře a vytvoř tak směs, kterou použiješ jako masku. Tu nanášej na celý obličej nebo jen na postižená místa, v tlustší vrstvě. Za 15 minut smyj obyčejnou vodou nebo čistícím ubrouskem.

Citron

Vymačkej si šťávu z citronu a pomocí zubního kartáčku jí jemně promasíruj obličej. Nejlepšího efektu dosáhneš, budeš-li tento rituál provádět opakovaně 1-2x týdně. Po takové pravidelné masáži černé tečky zmizí raz dva.

Želatina a mléko

V keramické misce smíchej lžíci potravinářské želatiny se dvěma lžícemi mléka. Dej na pár sekund do mikrovlnky, aby se směs spojila, ale nebyla moc horká. Nanášej na obličej a nech působit, dokud směs neztuhne natolik, že půjde jednoduše sloupnout. Opakuj jedenkrát týdně a tvoje pleť bude dokonalá!

Linda

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Adel napsal:

    Ahoj, jsem Adel, je mi 15 let a mám problém s černými tečkami, hlavně na nose, na čele se mi udělá jen občas, na bradě se mi nedělají vůbec ale na nose je to nejhorší, můj nos vypadá jako špinavý ale na štěstí tomu nikdo nevěnuje pozornost. Mám mastnou a problematickou pleť a právě na nose se mastim nejvíce, proto si musím každý večer obličej čistit micelarni vodou, jedině tak ten nos vypadá lépe. Zkoušela jsem pásky na černé tečky ale nepomohly mi, tak jsem zkusila jiné ale mělo to úplně stejný efekt jako u těch předchozích. Pořád sleduji internet a koukám se jestli tam nejsou nějaké články na tipy na černé tečky, myslím že jsem narazila na jeden nebo dva ale zatím jsem nic nezkoušela. Zatím nemám v plánu něco zkoušet ale možná že ještě něco zkusím tento článek mi určitě dal nějaké tipy které jsem nezkoušela. Já s černými tečkami bojuji už od doby kdy mi začala puberta, je to opravdu hrozný humus když si to musíš vymačkat aby jsi se jich aspoň trochu zbavila ale i tak se pokaždé udělají další a zase se musejí yymackavat. Naprosto tě v tomto případě chápu, mám úplně stejný problém.

  2. Tatiana napsal:

    ja si tecky kazdy den tlacim ven . je to sice humus, ale pak tam nic nezustane…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *