Jak si vybrat správnou podprsenku?

Tohle je otázka, kterou minimálně jednou za život řeší každá holka. Frendka pro tebe sepsala pár kroků, kterých by ses při jejím výběru měla řídit. Jak sama uvidíš, je to hotová věda.

Ze všeho nejdříve se doma změř!

Abys nemusela v obchodě řešit, jakou velikost vlastně máš, tak se doma přeměř a udělej si v tom jasno.

Velikost podprsenky má dvě základní míry, a sice velikost hrudního koše a velikost prsů. Písmenko, které se píše u velikosti podprsenek, značí velikost prsů. Změř si obvod hrudního koše – těsně pod prsy. Pak změř obvod okolo nejširší části prsů a od tohoto údaje odečti údaj první. Každý 2 a ½ centimetr se rovná jedné velikosti prsů (košíčku).

Takže: Pokud ti jako rozdíl vyjde 2,5 cm, pak máš velikost A, pokud je to 5 cm, rovná se to velikosti B a takhle to pokračuje dále. Uvědom si ale, že tyto údaje o velikosti jsou jen orientační.

Co dělat v obchodě?

V obchodě si naber více druhů, velikostí a tvarů podprsenek od různých výrobců. Při zkoušení si povol ramínka na nejdelší možné nastavení a na ten nejvolnější háček. Háčky vzadu na podprsence jsou od toho, aby ti pomohly udržovat správný tvar, a to i když máš prsa kvůli cyklu nateklá.

Jakmile ji budeš mít na sobě, mrkni se dolů mezi prsa. Když mezi nimi vidíš světlo nebo její spodní okraj, pak ji máš příliš velkou.

Když se ti podaří najít nějakou, která ti takto sedí, pak si strč palec za okraj podprsenky v podpaží a soustřeď se na to, kde máš okraj košíčků, pokud ti tě to škrtí či ti přetékají ven, tak si najdi větší kousek. Když zvedneš ruce nahoru, neměla by se ani hnout, pokud se kostice nebo zadní díl posunou nahoru, tak máš pravděpodobně malý košíček.

Pokud si zvolíš špatnou podprsenku, tak celá prsa drží jen ramínka a tím se zařezávají do kůže – to je samozřejmě nezdravé. Správně by ramínka měla mít jen doplňující funkci. Odborníci moc nedoporučují tenká ramínka, neboť čím jsou tenčí, tím více se logicky zařezávají, a to nejen u velkých psou.

Co je vhodnější?

Pro malá prsa se doporučují typy push-up, balconette, bezešvé, klidně i vyztužené. Pro velká prsa jsou vhodné podprsenky vyztužené se zesílenými ramínky nebo třeba bezešvé, balconette a polovyztužené podprsenky.

Správná podprsenka dokáže dělat opravdové divy, díky ní se můžeš cítit pohodlněji a zatraceně sexy, takže jejímu výběru rozhodně věnuj velkou pozornost. :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *