Jak to bude letos s přijímacími zkouškami na VŠ?

Máš podanou přihlášku na vysokou školu a vzhledem k nejasné situaci se školami obecně, nevíš, jak to vypadá s příjmačkami? 

Jak to letos bude? Budou příjací zkoušky v původních termínech nebo se budou posouvat? 

Odpověď je zatím nejednoznačná. Každá škola má termíny přijímacích zkoušek jindy, a proto k situaci každá přistupuje jinak. Například tam, kde měly být přijímačky 25. a 26. dubna již došlo k posunu, ve většině případů na červen. Tam kde mají být zkoušky v květnu zatím školy většinou vyčkávají. 

univerzita_prijimaci zkousky

Sleduj webovky univerzit

Proto je důležité sledovat novinky v konkrétní škole, kam se hlásíš. Samozřejmě tě budou informovat oficiální cestou, ale když budeš sledovat web univerzity či přímo konkrétní fakulty, budeš mít z první ruky informace. 

Můžeš jít i bez maturity 

S maturitami je to prozatím také nejasné, záleží na tom, kdy se znovu otevřou školy. Ve hře také je to, že maturitní zkoušky jak je známe vůbec nebudou a vysvědčení se bude průměrovat z prospěchu z předchozích let. Jak to ve skutečnosti bude, se teprve ukáže. Pokud se tě to týká, raději se uč a k tomu sleduj situaci. 

K přijímacím zkouškám můžeš jít, i když ještě nebudeš mít odmaturováno. Maturitní vysvedčení musíš mít až při zápisu ke studiu. A to se děje až v srpnu či září. 

Jak budou vypadat příjmačky na VŠ?

Zatím nedošlo k jiným než k termínovým změnám a zatím by měly vypadat tak, jako všechny předchozí roky, a tak, jak uvádí školy. Ale vysoké školy také zcela nezavrhují změnu příjmacího řízení. K tomu prozatím nikde nedošlo, protože by to bylo v rozporu s aktuálními zákony, ale změny už se řeší. Takže není vyoučeno, že dojde i k odpuštění přijímací zkoušky nebo zkouška jinou formou. 

Takže co z toho plyne? 

Ještě není nic jisté. Je pravděpodobné, že se většina přijímacích zkoušek bude konat až na konci května či v červnu. Pravidelně sleduj webové stránky vysokých škol, na které se hlásíš. 

Nika
foto: pexels.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *