Jak udržet vztah se sportovním nadšencem?

Chodíš s klukem, který je sportovní nadšenec a někdy ti přijde, že spíše než nadšenec je fanatik? Má tendence sedět jen u sportovních kanálů a každou volnou chvíli zaplnit sportem? Říkáš si, jestli to máš zapotřebí a jestli to vydržíš? Frendka má pro tebe pár rad, jak k tomu přistupovat a jak váš vztah udržet.

I když ti to může přijít jako bezvýchodná situace, není to tak. Tím čím ty, si prošla spousta holek a právě z jejich zkušeností vycházejí tyto rady. Je důležité se smířit s faktem, že kluka prostě nepředěláš. Pokud by se ti nějakým způsobem podařilo jej udržet od sportu, nebude mít váš vztah dlouhého trvání. Za nedlouho by ti to začal vyčítat, protože by prostě nebyl sám sebou a nevydrželi byste spolu.

Možnosti, jak na to jsou v podstatě tři.

fanousekBuď taky fanynka

Staň se fanynkou. Vyber si alespoň jeden ze sportů, který tvůj milý má tak rád a staň se fanynkou. Zjisti si na netu nebo od známých pravidla, kdo kde hraje a překvap ho. Uvidíš, že bude nadšen tvými znalostmi a bude náležitě hrdý. Kromě toho, že si šplhneš, spolu budete trávit více času. Zajdete spolu na zápas, nebo se na něj mrknete v telce. Ale bacha – pokud se v tomto sportu ještě moc neorientuješ, nech si komentování pro sebe, ať jej neotrávíš.

Bav se podle svého

Najdi si svoji zábavu. Něco, čemu nerozumí a co ti taky spolyká spoustu času. Začni tancovat, nauč se cizí jazyk, udělej si kurz toho, co tě vždycky zajímalo. Nebo choď na shoppingy nebo do fitka. Vyvětráš si hlavu, poznáš nové lidi a zabiješ spoustu času. Když nebudeš mít tolik volného času, nebudeš mu toho tolik vyčítat. Občas si něco naplánuj schválně na dobu, kdy budeš vědět, že má volno, které by chtěl strávit s tebou a až na to přijde řeč, vysvětli mu důvod tvého chování.Třeba mu to trkne a sport trošku omezí.

Ber to pozitivně

Změň uvažování. Až tě bude příště štvát, že v pátek nebo sobotu večer šel na zápas, podívej se na to jinak. Konečně máš čas jen sama pro sebe!!! Pusť si v telce cokoli tě baví, nalož se do vany, udělej si zkrášlovací proceduru – nebudeš muset poslouchat, že ten lak na nehty příšerně smrdí. Nebo vyraz s kámoškama na dámskou jízdu. Prostě a jednoduše, dělej věci, co s ním nejdou. Uvidíš, jak budeš happy. Nakonec budete spokojeni oba. Oba totiž budete mít vlastní zážitky, o kterých si můžete vyprávět, budete odpočinutí a budete se na sebe těšit.

Tak co, myslíš, že to s ním ještě vydržíš?

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *