Jak vybrat nové plavky?

Koupaliště a aquaparky už finišují přípravy na sezonu a v destinacích u moře už čistí lehátka na plážích. Plavková sezona už je na spadnutí a pokud ještě nemáš plavky, je nejvyšší čas si je pořídit.

Jaké plavky si vybrat, aby ti to v nich slušelo a aby ses cítila dobře?

Pokud chceš plavky jen na jedno léto, s tím, že si další rok vybereš zase podle aktuální módy, asi skočíš do prvního obchodu a koupíš co nejlevnější. Jestli ale chceš plavky, které něco vydrží a které budeš chtít nosit co nejdéle to půjde, měla bys výběru věnovat trochu více pozornosti.

holka v plavkach

Nejideálnější je, když budeš mít více střihů plavek. Na sportovní plavání jsou nejlepší ty vcelku, na opalování bikini a do vnitřních prostor něco rezervovanějšího.

Vybírej podle typu postavy

Když toužíš po dvoudílných plavkách, ale nemáš moc souměrnou postavu, zajdi do obchodu, kde si můžeš spodní a vrchní díl nakombinovat v různých velikostech. Jedině tak ti pak padnou jako ulité.

Pokud máš větší prsa, nejlepší je zvolit vršek s kosticemi, širšími ramínky a zapínáním. Menší prsa zase podtrhne trojúhelníkový střih. Máš sportovní postavu bez větších předností? Sáhni po plavkách s výrazným vzorem a pokud jsi romantický typ, neboj se volánků.

V případě, že máš větší bříško, budou ti nejvíce slušet jednodílné plavky s nařasením, spodní díly s vyšším pasem nebo tankini. Dávej ale pozor, aby nevypadala jako stará mladá.

Ne každá barva ti bude slušet

Barva plavek by se měla řídit podle barvy kůže a vlasů. Teplé odstíny sluší spíše blondýnkám a hnědovláskám. Plavovláskám a holkám s opálenou kůží zase sluší růžová, žlutá nebo třeba béžová. Pokud jsi bledule určitě ti bude slušet růžová nebo zelená.

Pozor na materiál 

Aby plavky něco vydržely, musí být ušité z kvalitních látek, musí mít dobrý střih a ušití. Vodítkem mohou být stehy, ty musí být husté, měkké a nikde nesmí trčet nitky. Pozor si dávej na složení materiálu. Pokud na cedulce najdeš, že obsahuje elastan, plavky se s největší pravděpodobností roztáhnou, proto v takovém případě sáhni po menší velikosti.

Hlavně u plavek, které se zavazují za krkem a nejsou z kvalitního materiálu, se špatná látka vytáhne a nebude držet v místech jako na začátku. Držet se můžeš toho, že hrubší látky v sobě většinou mají více umělé složky a že měkčí materiály bývají kvalitnější.

PS: Absolutní no go jsou plavky světlé barvy bez vycpávek, jakmile se totiž namočí, ukáží úplně všechno!

Jaké plavky máš?

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *