Jak vybrat nové plavky?

Koupaliště a aquaparky už finišují přípravy na sezonu a v destinacích u moře už čistí lehátka na plážích. Plavková sezona už je na spadnutí a pokud ještě nemáš plavky, je nejvyšší čas si je pořídit.

Jaké plavky si vybrat, aby ti to v nich slušelo a aby ses cítila dobře?

Pokud chceš plavky jen na jedno léto, s tím, že si další rok vybereš zase podle aktuální módy, asi skočíš do prvního obchodu a koupíš co nejlevnější. Jestli ale chceš plavky, které něco vydrží a které budeš chtít nosit co nejdéle to půjde, měla bys výběru věnovat trochu více pozornosti.

holka v plavkach

Nejideálnější je, když budeš mít více střihů plavek. Na sportovní plavání jsou nejlepší ty vcelku, na opalování bikini a do vnitřních prostor něco rezervovanějšího.

Vybírej podle typu postavy

Když toužíš po dvoudílných plavkách, ale nemáš moc souměrnou postavu, zajdi do obchodu, kde si můžeš spodní a vrchní díl nakombinovat v různých velikostech. Jedině tak ti pak padnou jako ulité.

Pokud máš větší prsa, nejlepší je zvolit vršek s kosticemi, širšími ramínky a zapínáním. Menší prsa zase podtrhne trojúhelníkový střih. Máš sportovní postavu bez větších předností? Sáhni po plavkách s výrazným vzorem a pokud jsi romantický typ, neboj se volánků.

V případě, že máš větší bříško, budou ti nejvíce slušet jednodílné plavky s nařasením, spodní díly s vyšším pasem nebo tankini. Dávej ale pozor, aby nevypadala jako stará mladá.

Ne každá barva ti bude slušet

Barva plavek by se měla řídit podle barvy kůže a vlasů. Teplé odstíny sluší spíše blondýnkám a hnědovláskám. Plavovláskám a holkám s opálenou kůží zase sluší růžová, žlutá nebo třeba béžová. Pokud jsi bledule určitě ti bude slušet růžová nebo zelená.

Pozor na materiál 

Aby plavky něco vydržely, musí být ušité z kvalitních látek, musí mít dobrý střih a ušití. Vodítkem mohou být stehy, ty musí být husté, měkké a nikde nesmí trčet nitky. Pozor si dávej na složení materiálu. Pokud na cedulce najdeš, že obsahuje elastan, plavky se s největší pravděpodobností roztáhnou, proto v takovém případě sáhni po menší velikosti.

Hlavně u plavek, které se zavazují za krkem a nejsou z kvalitního materiálu, se špatná látka vytáhne a nebude držet v místech jako na začátku. Držet se můžeš toho, že hrubší látky v sobě většinou mají více umělé složky a že měkčí materiály bývají kvalitnější.

PS: Absolutní no go jsou plavky světlé barvy bez vycpávek, jakmile se totiž namočí, ukáží úplně všechno!

Jaké plavky máš?

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *