Jak vybrat vhodný hydratační krém?

V každém ročním období je naše pleť vystavena okolním vlivům jako teplo, sucho, mráz, slunce, mastnota a další. Proto bychom ji měli věnovat pravidelnou péči, podobně jako ji věnujeme třeba zubní hygieně. Jedině tak bude naše pleť vypadat zdravě a čistě.

hezka-holka

Čištění pleti je základ

Základem je zdravě vypadající pleti je zdravý životní styl a její pravidelné čistění. Čistit bychom pleť měli ráno i večer. Nejdůležitějším procesem je správné odlíčení. Je třeba se postarat o vyčištění všech nečistot, make-upu a odumřelých buněk. K tomu dobře poslouží micelární voda nebo odličovací mléko.

Dalším bodem je nenesení hydratačního krému, jakého to už záleží na věku a individuálnímu stavu pleti, např. akné, ekzémy, suchá pleť aj.

Jak vybrat vhodný hydratační krém?

Hydratační krém by měl dostatečně zvlhčit pokožku. Současně by měl být dobře roztíratelný, ne příliš mastný a neměl by obsahovat rizikové složky.

Protože každému vyhovuje jiná konzistence a aroma, je nejlepší vyzkoušet každý z krémů, o jejichž koupi přemýšlíš. K tomu ti poslouží testery, pokud je neseženeš, můžeš zkoušet u kamarádek nebo si kup co nejmenší balení. Kupovat větší kelímky doporučujeme, teprve až když se ti krém osvědčí.

Kvalitní pleťový krém by měl obsahovat látku urea, kyselinu hyaluronovou, dexpanthenol, glycerol a ceramid-3. Pokud všechny tyto látky v sobě ukrývá, pak je to skvělé.

Pokud máš citlivou pleť nebo jsi alergik, při výběru buď opatrná. Dermatologové nedoporučují kupovat krémy s potenciálními alergeny, jimiž jsou například citronellol, eugenól, géraniol či linalooil. Mimo ty nejsou vhodné ani látky nazývané jako potenciální endokrinní disruptory. Tyto látky totiž můžou narušit systém žláz s vnitřní sekrecí. (K nim mimo jiné patří i propylparaben či butylparaben.) a těm by ses měla vyhnout.

Seznam všech látek, které jsou obsažené v krému, najdeš vždy na obale a i když ti to může připadat zbytečné, není na škodu ho prostudovat. Mimo složení na obale musí být uveden taky výrobce, kontakt na něj, číslo šarže a datum spotřeby. Pokud něco z toho na obale není, nech krém plavat a podívej se po jiném.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *