Jak zatočit s celulitidou

Celulitida, která dělá z dosud hladkých stehen, bříšek, hýždí a boků nevzhledná kráterovitá území, je doslova noční můrou mnoha dívek a žen. Tzv. pomerančová kůže vzniká ukládáním hrudek tuku pod velmi tenkou vrstvou kůže a je zapříčiněna nejen genetikou a vlivem ženských hormonů (s čímž bohužel nic neuděláme), ale i řadou vnějších, námi ovlivnitelných faktorů.

Sedavý způsob života
Život, strávený sezením ve školní lavici, doma u compu či u televize, jako by celulitidu přímo zval k návštěvě naší pokožky. Nejúčinnější zbraní proti pomerančové kůži je pohyb, přičemž cesta na autobus se zrovna pohybem nazvat nedá. Proti celulitidě jsou nejúčinnější míčové hry, ale třeba i dlouhé procházky, plavání či běh. V podstatě můžeš ale dělat jakýkoliv sport – důležité je se hýbat.

Nesprávné stravování
I když celulitida nesouvisí přímo a pouze s váhou (jako pomeranč občas vypadají stehna i hodně hubených holek), se skladbou stravy určitě ano. Pokud chceš vyhrát svůj boj proti této kosmetické vadě, vyhni se nadměrné konzumaci sladkého a tučného a jez hodně zeleniny, ovoce, obilovin a ryb.

Častou příčinou celulitidy je i nedostatečný příjem tekutin. Nezapomeň ale, že vypít dvoulitrovku coly neznamená dostatečně svůj organismus zavlažit! Pít bys měla hlavně vodu a čaj, a to nejméně tři litry za den. Potíže s celulitidou mívají i ženy, které pijí příliš mnoho kávy – ta totiž organismus odvodňuje…, takže na kafe bacha!

Alkohol, cigarety, stres…
… a další zlozvyky a civilizační choroby mají také svůj podíl na vzniku celulitidy. Téměř s jistotou můžeš s pomerančovou kůží počítat i v případě, že střídáš cykly hladovění a přejídání či si často ordinuješ drastické diety. Následný jo-jo efekt je totiž s celulitidou přímo svázán.

Pokud se rozhodneš s pomerančovou pokožkou bojovat, cvič, správně jez, dostatečně pij a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Abys úbytek hrudek tuku podpořila, můžeš vyzkoušet i lymfatické masáže, různé gely a krémy či stahovací prádlo. Bez zmíněného pohybu a dobré stravy však od těchto pomůcek žádné zázraky nečekej!

Anička

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *