Jak zhubnout na zadku aneb hlavně aby zůstala prsa

Často do redakce frendky chodí dotazy s obavami, co se stane s prsy, když se pustíte do hubnutí. Zhubnete i přes hrudník, nebo ne? Jak zabránit tomu, aby se ani nehly, když teprve před nedávnem dorostly?  

Frendka tak dala do kupy pár rad, jak cvičit, aby prsa zůstala taková jaká jsou a špíčky zmizely jen ze zadku, stehen a břicha. Vyhlas těmto špíčkům válku i ty!

Je to nefér, ale u většiny holek začíná tělo spalovat tuky z horní poloviny těla. dost často se tak stává, že holky hubnout na obličeji a v oblasti ramen a prsou, zatímco ten prevít zadek zůstává pořád stejný!!

Aby hubl i on je třeba začít správně cvičit – tedy tak, že se zaměříš na dolní polovinu těla, zatímco si hořejšek dá pohov.

Naštěstí je teď v létě spousta možností, kde a jak cvičit.

ploche-brichoPrachobyčejné chození

Úplně nejjednodušší cvičení, co vlastně ani není cvičením, je prachobyčejná chůze. Ruku na srdce, kolik toho za den prochodíš? Nic moc, viď? Nevadí, nikdy není pozdě začít. Vezmi kámošku a běžte na zmrzku někam daleko, nebo si vezmi psa, ať už tvého nebo sousedovi a šup s ním do lesa. Plánuješ rande, tak jedině chodící, projděte celé město. Při chůzi se aktivně zapojuje hned několik svalových skupin a pro tělo je to nejpřirozenější pohyb. Díky chůzi si zlepšuješ správné držení těla, zrychluješ jak oběhový, tak lymfatický systém a hubne se tak na břiše, bocích, zadku a dokonce i lýtkům.

Kolo, spinning, aquaspinning

Bezva pomocníkem je taky kolo. Takže uspořádej nějaký ten cyklo výlet a dej problémovým partiím sbohem. Že bys raději někam k vodě? Není problém, máš hned dvě možnosti, buďto na koupaliště přijet na kole, anebo si najít takové, kde provozují aquaspinning. Je to spinning jak ho znáš z tělocvičny, akorát jsou kola ve vodě, takže třeba počítat s odporem vody.

Výhodou oproti ježdění na suchu je to, že klouby nedostávají tak strašně zabrat. Voda má navíc masážní účinek, takže tě nožky nebudou tak moc bolet.

Šlapání vody

Pokud nikde v okolí aquaspinning není, tak nezoufej, na hubnutí funguje i plavání a pokud před vylezením z bazénu budeš několik minut šlapat vodu, opět rozproudíš lymfatický systém a spalování tuků.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Lenka napsal:

    Když se plaváním hubne, tak co dělají velryby špatně?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *