Jak získat koně

Taky patříš k nadšeným čtenářkám různých příběhů, kde se jako romantický doplněk vyskytuje kůň? V románkách pro dívky je podobných příběhů celá řada, ale i když zabrousíme do jiných žánrů, také je z čeho vybírat. Jenže když už nestačí jen čtivo, jak v praxi sehnat koně, abychom nezůstaly jen u snění?

Nejspolehlivější metodou obvykle bývá vyhrát a za utržené peníze si pak koupit rovnou dostihové stáje. Protože je však sázení a hazardní hry obecně do osmnácti nepřístupno, tak tuhle variantu si zatím můžeme škrtnout.

Ideální je, pokud naši vášeň pro koně sdílí rodiče nebo někdo blízký z rodiny. To už by potom nemusel být problém je přesvědčit, aby nám na vysněného koně přispěli. Pokud navíc nechceš šampiona, porozhlédni se třeba po koních, které jinak končí na jatkách, protože je nikdo už nechce, a nejenže skoro zadarmo získáš koně, ale ještě uděláš dobrý skutek.

S ustájením si také hlavu lámat nemusíš, existuje velké množství stájí, které se právě na ustájení koní majitelů, kteří buď nemají prostory, nebo čas o koně pečovat, specializují. Pokud se jedná o menší stáje, obvykle je to i cenově dobře dostupné, a pokud ti navíc nebude vadit, když se na tvém koni občas někdo sveze, rozhodně ho ve stájích jen uvítají.

Nejtěžší je to, pokud si se svou vášní pro koně sama a navíc nemáte peněz nazbyt. I tady se však nabízí řešení. Do stájí totiž můžeš vyrazit i na brigádu. Schválně mrkni do vyhledávače, které stáje máš poblíž, a jestli něco podobného nenabízí. Obvykle to jde, i když ti ještě není patnáct, pak si jako odměnu za odpracovaný čas ve stájích můžeš na oplátku zajezdit.

Zapi:-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *