Jake Gyllenhaal byl svědkem smrtelné střelby

Mnozí z vás si pod tímto jménem možná okamžitě nevybaví tvář tohoto sympatického, skoro dvaatřicetiletého herce původem z Los Angeles. Pochází z filmařské rodiny (otec režisér, matka scénáristka, starší sestra rovněž herečka) a tak měl k filmu vždy blízko. Z jeho filmografie jsou asi nejdůležitější dva snímky, které natočil v rozpětí 4 let.

Prvním byl „Donnie Darko“, film, ve kterém ztvárnil teenagera s formou paranoidní schizofrenie a po tom, co o kousek unikne smrti, se mu zjevuje postava, která ho přesvědčuje, že se blíží konec světa. Jak kritiky, tak i diváky byl film velmi dobře přijat a pro některé se stal doslova kultem.

Druhým filmem, který se stal asi nejvíce diskutovaným Jakeovým filmem, byla „The Brokeback mountain“ (v ČR vysílán pod názvem „Zkrocená hora), kde si zahrál jedno z dvojice kovbojů, jejichž velmi vřelý vztah přeroste v něco víc.

Druhého kovboje si zahrál Heath Ledger a za film získali celou řadu ocenění , jako např. Zlatý Glóbus, cenu BAFTA, Oscara (Cenu Akademie), samotnému Jakeovi vynesla nominaci na Oscara ze nejlepší vedlejší roli a zisk tohoto ocenění ve stejné kategorii pro BAFTA.

Jake letos natáčel film „End of Watch“, který byl natočen za pouch 22 dní scénáristou a režisérem Davidem Ayerem v Los Angeles. A protože je Jake svědomitým hercem (má vystudovanou Columbijskou universitu), na tento film se připravoval i sérií účasti na policejních patrolách v ulicích L.A.

A byl naprosto v šoku. Hned první den byl jeho vůz zavolán k případu střelby, ke kterému se řítili přes rezidenční čtvrti rychlostí 130 km/h. Dorazili akorát ve chvíli, kdy právě postřeleného muže ošetřovali lékaři, pomoci mu však už nebylo. Chvíli potom jeli k případu, kdy byla postřelena „těžká váha“, a přesto, že měl v sobě 10 kulek, byl při vědomí a komunikoval. Kromě účasti na těchto cvičeních prošel také tréninkem bojových umění a taktickou průpravou s použitím ostré minice.

Sám Jake prohlásil pro deník The Daily Telegraph: „Viděli jsme hodně věcí, hodně násilí a bez jakéhokoliv zaváhání to na mě mělo větší vliv, než cokoliv jsem udělal předtím.“

Tento film jde do kin na konci listopadu a Jake v něm hraje jednoho z dvojice policistů, kteří se zaplétají do bojů s místním kartelem.

A Jake? Ten má napilno. Kromě tohoto filmu je tento charismatický herec, který se pravidelně umísťuje v žebříčku „50 nejvíce sexy mužů planety“, a který chodil například s Reese Witherspoon, či s Kirsten Dunst, uprostřed natáčení komedie „Nailed“ a chystá se natáčení dvou dalších filmů. Rád vaří, je vášnivý demokrat a pečlivě dbá na recyklaci a třídění odpadu.

Smokey

Foto: www.jakegyllenhaal.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *