Jaké oblečení si zabalit k moři?

Odjíždíš na dovolenou k moři a přemýšlíš, jaké hadříky si s sebou zabalíš? Mrkni na seznam a udělej si v tom jasno. Budeš se divit, jak málo toho s sebou potřebuješ. A to se hodí, jelikož kufr není bezedný a pokud letíš letadlem, musíš dávat bacha i na váhu a rozměr kufru, což je dost omezující.

Důležité je zabalit si lehké a kombinovatelné věci.

holka_promenada_klobouk

Takže, co se ti bude hodit?

2 plavky – proto, abys je na sobě neměla mokré a vyvarovala se tak nastydnutí, kvasinkám apod.

Kraťásky nebo sukni – čím kraší tím lepší, jednak se pěkně opálíš a jednak ti nebude příliš hic.

Letní šaty – zvol nějáké opravdu lehké, jen abys měla na pláž v čem dojít a když se půjdeš projít pro zmrzku nebo budeš jen tak sbírat mušličky, abys nemusela jít s odhaleným zadečkem.

Velká plážová taška – musí se ti do ní vejít nějáké to pití, případně svačinka, osuška, náhradní plavky, opalovací krém, brýle s pouzdrem, tužka (Proč? No přece, aby sis mohla napsat číslo nebo mail na tvůj nový objev – a že jich na pláži bude…) a spousta časáků nebo knížka.

Klobouk – Kloubouky neřekly své poslední slovo. Je to naopak velmi slušiv kousek, který bys určitě neměla zapomenout zabalit. Pokud nejsi kloboukový typ, určitě přibal alespoň kšiltovku nebo šátek, kterým si budeš moct chránit hlavu.

Boty – těch budeš potřebovat hned několik. Určitě plážové botky – třeba žabky. Pokud jedeš někam, kde jsou skály nebo oblázky, raději si přibal i plavecké boty. Pokud ráda chodíš na výlety po okolí, tak určitě při balení sáhni po teniskách nebo alespoň keckách s pevnou podrážkou. No a pak si vem botky, v jakých půjdeš večer na promenádu nebo na diskotéku – takže balerínky, nebo pokud jsi podpadkový maniak nějaké botky se šteklema. :)

Topík – už byla řeč o diskotéce a na tu se přece úžasně hodí topík se třpytkama nebo s nějákým bláznivým nápisem.

Trička – těch si pár vem. Výhodou je, že letní věci jsou opravdu malinké, takže triček a tílek si můžeš vzít hned několik, protože nezaberou hodně místa.

Osuška – vem si nějakou stylovou, čím bude barevnější, tím ji budeš lépe na pláži hledat.

Džíny nebo legíny – zaleží na tobě, nikdy nevíš, jaké bude počasí, takže se raději připravi na chladnější počasí.

Mikina, svetřík – zapomeň na hrubý úpletový svetr, bohatě postačí jen nějaký lehký, co přes sebe přehodíš, až půjdeš z diskotéky a bude ti zima na čerstvě opálená ramena.

Spodní prádlo – to zvol chytře. Pokud si budeš brát bílou sukni nebo kraťasy, není nic strašnějšího než prosvítající černé tangáče. Kluci se na to sice rádi dívají, ale působí to jako pěst na oko. Mnohem chytřejší volbou je prádlo v tělové barvě.  Není to jen o kalhotkách. Když budeš mít černé tílko a pod tím budou vyčuhovat bílá ramínka od podprsenky, také to není zrovna sexy.

Ještě jedna rada nakonec.

Když poletíš letadlem a budeš mít velký kufr, určitě si s sebou vem příruční zavazadlo, do kterého si dej jak ty nejcennější věci, tak i nejzákladnější kosmetiku, jedny boty, plavky, tričko, kraťasy a ručník nebo osušku. Kdyby se ti totiž náhodou velký kufr ztratil nebo měl zpoždění, aby ses nemusela omezovat a nemusela tak alespoň v prvních dnech lítat po obchodech a shánět základní věci.

Sandra Š.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *