Jakou kosmetiku si brát do školy?

Ve škole každý den strávíme několik ukrutně dlouhých hodin. Denně s sebou vláčíme batoh plný věcí, ve kterém máme učení, nějakou tu svačinku, spoustu zbytečných serepetiček. Co bychom to ale byly za holky, kdybychom s sebou nebraly i kosmetiku.

Co by ti ve škole nemělo v tašce chybět?

Tady je několik malých tipů.

Určitě se i ve tvé škole učitelům moc nelíbí, když jsou holky hodně výrazně nalíčené. Proto to s kosmetikou nepřeháněj ani ráno, když se do školy chystáš. Stačí, když si naneseš lehký make-up nebo korektor a pudr a oči zvýrazníš řasenkou. Pokud tyto líčidla používáš, tak si je s sebou přibal.

Přihoď i balzám na rty. Jaký je jen na tobě. Pokud si chceš rty zvýraznit, kup si s nádechem barvy. Jen si dávej pozor na ty, které jsou do extrémních mrazů, ty totiž rty nabalzamují tak, že jsou pak totálně bílé a to se moc nenosí. :-)

kosmeticka taskaKdyž už jsme u té hydratace, zabrat dostávají i ruce. Nejen, že pořád něco píšeš, a tak jsou pořád v pohybu, ale navíc si je několikrát denně myješ a tím se vysušují. Hodit se ti tak bude i malý hydratační krém na ruce.

Potíme se nejen v hodinách těláku, ale třeba i před testem z matiky. Proto si pořiď i deodorant nebo antiperspirant. Stačí maličký a když bude potřeba, použij jej. Přece nebudeme ve zbylých hodinách a na obědě smrdět, že?

Bohužel jsou některé školy předpotopní, a tak ve třídě nejsou žádná zrcadla. Jak se bez nich ale upravit? Pořiď si mini zrcátko, které se ti vejde do kapsy. Abys ušetřila místo, sežeň si zrcátko, které je zároveň hřeben – ostatně ten stejně budeš potřebovat.

I když asi přibližně tušíš, v jakém období dostaneš periodu, raději si s sebou do kosmetické tašky přibal i tampony nebo vložky.

Samozřejmě přibal i nějakou tu sponku a gumičky, abys mohla svázat nepořádné vlasy. A taky abys díky s nim s holkama ze třídy zahnala o přestávce nudu.

Hodit se pochopitelně budou i kapesníčky a nezapomínej na hygienu, super jsou hygienické ubrousky, které jednak všechno vyčistí a navíc není nad hygienu.

Taky do školy bereš kosmetičkou taštičku? A ti v ní nikdy nesmí chybět?

Sandra Š.
foto: freedigitalphotos.net

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *