Jaký make-up se ke mně hodí?

Chceš se začít líčit, ale ještě nemáš výbavičku? Základem je dobrý make-up. Poradíme ti, jak vybrat ten správný.

kosmetika_make-up

Správný odstín

Důležité je vybrat si správný odstín. Jinak hrozí, že budeš vypadat jako, když ti někdo nasadil na krk cizí obličej. Make-up by měl vypadat přirozeně a ideálně by vůbec nemělo být poznat, že ho na sobě máš. Než najdeš ten pravý, chce to zkoušet a zkoušet. V obchodech si zkoušej odstín nejprve na ruce a pokud to bude vypadat dobře tak i na obličeji. Pozor ale na osvětlení v prodejně. Často tam bývá umělé osvětlení a pod ním člověk vypadá jinak než za denního světla.

Řekni si prodavačům o vzorek a make-up pak doma vzkoušej, nejlépe vícekrát.  

Typ pleti

Zamysli se, jaký máš typ pleti, ten je totiž při výběru rozhodující. Jiný druh potřebuješ, když máš pokožku suchou a jiný když mastnou. 

Tady je tahák: Suchá a citlivá pokožka vyžaduje lehký a zvláčňující make-up. Jeho úkolem je nejen zahladit, co je potřeba, ale zároveň pokožku chránit před vlivy okolí. Pro mastnou pleť se hodí matující a více krycí make-up, který po nanesení vytvoří pudrovou vrstvu. 

Pokud trpíš na vyrážky nebo máš celkově citlivější pleť, vybírej neparfémované produkty. V takovém případě je dobré zajít se podívat do lékarny, budeš se divit, jaký výběr dekorativní kosmetiky tam najdeš. 

Pro mladé holky často bývá vhodný transparentní make-up pro normální typy pleti, který sjednocuje její tón, je velmi lehký a téměř není vidět. Pokud přesto bude nějaký ten pupínek prosvítat, stačí sáhnout po korektoru, vypadá to lehčeji než tlustá vrstva hutného make-upu. 

Nech si poradit

Jestli si vůbec nevíš rady jak na to a nepomáhají ti ani články a videa na netu, není nic jednoduššího než si zajít ke kosmetičce a vše s ní prodiskutovat. Také se můžeš nechat nalíčit a nechat si ukázat jak na to. Návštěva kosmetiky samozřejmě není zadarmo, ale je to dobrá investice, protože ušetříš za ukoušení špatně vybraných produktů. 

Sandra Š.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *