Jde to i bez make-upu

Děsí tě představa, co tě zase ráno před zrcadlem čeká? Jestli vyrašil nějaký nový pupínek nebo že ti po včerejší procházce vyskočily pihy? Moc jsi toho nenaspala, a tak se na tebe smějí temné kruhy pod očima? Utěšuješ se tím, že to pak všechno zakryješ make-upem? Jenže…

Nezapomínej, že make-up by vlastně neměl zamaskovat nějaké ty nedostatky a už vůbec měnit tvou celkovou vizáž. Měl by pouze podtrhnout tvé přednosti. A když budeš pleť zatěžovat denním líčením, nikdy nenabere dech a pořádně se nehydratuje, pak může vypadat nezdravě a staře. Proto se alespoň někdy nelič a jen si nanes hydratační zklidňující krém. Tvá pleť by si opravdu měla čas od času oddechnout – alepsoň v ty dny, kdy se nikam nechystáš a víš, že je budeš trávit doma. Pokud to vydržíš dokonce celý víkend, budeš se divit, jak bude tvá pleť v pondělí odpočatá.

Podle našeho okolí by se mohlo zdát, že mít make-up je nutnost a kdo ho nemá je méněcenný. A že to, že jdeš ven a nejsi nalíčená, je to samé jako jít ven s mastnými vlasy a s mákem za zuby. Jenže to není pravda. Je jasné, že když půjdeš ven a na všechny okolo se budeš koukat jako kakabus, tak že se na tebe lidi budou mračit a pro pomluvu nepůjdou daleko. Ale! Když půjdeš usměvavá s dobrou náladou, každý se za tebou otočí a lidem se budeš líbit i bez make-upu.

Určitě znáš holky (nebo to tak děláš sama), že raději nejdou plavat, aby se jim nerozmazal nebo nedejbože nesmyl make-up! Přitom, je to taková škoda. Nikdo, opravdu nikdo není dokonalý, a to ani modelky. Všechna ta jejich dokonalá těla a obličeje jsou dílem týmu maskérů a photoshopu. Věř tomu, že pod tou dokonalostí se skrývá sice hezká, ale často tuctová holka, která má stejné starosti s akné jako ty.

Pokud hledáš nějaký kompromis, pak si kup tónovací krémy. Ty ti sjednotí pleť, zamaskují fleky a kruhy pod očima a k tomu pokožku krásně zhydratují. Na trhu je spousta odstínů a značek, určitě si vybereš. K bazénu a na koupaliště super řešení! :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *